Dominvrt.si

ostrigar

Poznate pravila gobarjenja?

September je tukaj, dež je namočil zemljo, sonca je obilno in prvi gobarji so se že pohvalili z 'ulovom' - nekateri pravijo, da na rast vpliva polna luna, ki je ravnokar za nami, tako se le podajte v gozd - a še prej si preberite, kakšna so pravila.

Veste, da je treba nekatere gobe šeškati?

Si predstavljate, da bi sredi zime nabirali gobe? In to brez odhoda v gozd ... Dobrodošli v neverjetnem svetu urbanega gobarjenja, v katerem na vas vedno čaka sveža goba.

Za sveže in okusne gobe ni treba več v gozd

Slovenci smo zagotovo narod, ki rad nabira gobe. Zagotovo je kralj gob jurček oziroma jesenski goban, zelo priljubljene so tudi lisičke, brez marele oziroma orjaškega dežnika tudi ne gre. Seveda pa to niso edine gobe, ki se najdejo v naših košarah. Kaj pa narediti, če je sezona gob slaba, ali pa bi poskusili kaj bolj eksotičnega?

Veste, kakšna so pravila gobarjenja?

Glede na pokritost z gozdovi je Slovenija relativno bogata tudi z gobami, kar pomeni, da je med nami velik odstotek ljubiteljskih gobarjev, žal pa je vmes veliko takih, ki ne upoštevajo zlatih pravil gobarjenja. S tem pa škodijo ne le sebi, ampak tudi naravi. V nadaljevanju si zato preberite, kaj mora vedeti vsak gobar, preden se odpravi v gozd.

Zakaj ne bi gob gojili kar doma?!

Mnogi vrtnarji z avanturistično žilico in željo po eksperimentiranju, pa seveda tudi po svežih, naravnih živilih, se sprašujejo, če je mogoče doma gojiti tudi gobe. Odgovor se glasi: Seveda! Le malo potrpežljivosti potrebujete in nekaj osnovnih napotkov.

ISSN 2630-1679 © 2024, Dominvrt.si, Vse pravice pridržane Verzija: 860