ozka kopalnica

Tudi ozka in dolga kopalnica lahko nudi veliko razkošja
Je vaša kopalnica ozka in dolga in nimate ideje, kako najbolje izkoristiti ta dolgi prostor? S to težavo se pogosto srečamo v manjših mestnih stanovanjih, a čeprav zahteva oblikovanje nekaj več premisleka, je tudi takšen prostor mogoče spremeniti v funkcionalno in obenem čudovito kopalnico.

Kakšna je razlika med britanskim in slovenskim domom?
Britanci marsikaj počnejo drugače kot preostali Evropejci. Vozijo po levi strani ceste, nikoli se niso želeli odreči svoji valuti in sprejeti evra, otroci v šolah nosijo uniforme in na sploh nekateri Otočani radi izpostavljajo, kako drugačni so. Pokukali smo v britanski dom in ga primerjali s slovenskim. Razlik ni malo.

Kako kopalnico prilagoditi invalidu?
Če se naenkrat znajdemo v situaciji, da smo trajno ali le začasno na vozičku, potem je ena večjih ovir v stanovanju poleg dostopnosti in širine vratnih odprtin uporabnost kopalnice. Premajhna kopalnica s polno ovirami je neprimerna že za mlajše uporabnike, kaj šele za slabovidno, šibko, poškodovano osebo ali tisto na vozičku. Kopalnica je prava past neustreznih in potencialno nevarnih rešitev, ki se jih pogosto zavemo prepozno, oziroma tisti trenutek, ko postanemo slabše gibljivi, smo poškodovani ali na vozičku.

Prilagoditev, a ne na račun sodobnega videza
Kako uporabno je dejansko naše stanovanje, vidimo takrat, kadar smo bolni, poškodovani ali preprosto obnemoremo in se ne moremo več gibati tako kot nekoč. Postavi se vprašanje, kako varno je bivanje in uporaba lastnega doma.

Dom v zaboju
Nemški arhitekturni studio je ustvaril prav poseben dom, ki je dovolj velik za udobno življenje vse družine, hkrati pa je prenosljiv in majhen. Poglejte!

Šokantno domovanje sredi mesta!
Nekateri se bodo še spomnili, ko smo pred leti pisali o tem, da nameravajo v poljski prestolnici postaviti najožji dom na svetu. Ta v širino meri le nekaj več kot meter, v višino pa celih dvanjast metrov!

Newyorška legenda
Nobena novost ni, da nepremičnine v New Yorku ne le držijo ceno, ampak da ta kljub krizi celo vrtoglavo narašča. Še en dokaz za to je „polovična hiša“ - najtanjša hiša v New Yorku, za katero prodajalec zahteva kar 4,3 milijone dolarjev.