popravilo pralnega stroja

Zato se pralni stroj med centrifugiranjem trese
Za večino izmed nas je pranje v pralnem stroju povsem vsakdanje opravilo, a ko se ta pokvari, nam šele postane jasno, da brez njega ne gre. Prvi in precej pogost znak, da je s pralnim strojem nekaj narobe, je, da se začne tresti in postane glasen. Na srečo pa je to težavo v večini primerov mogoče enostavno rešiti. Poglejmo, kateri so najpogostejši razlogi zanjo in kakšne so rešitve.

Tega predmeta nikoli ne perite v pralnem stroju
Pralni stroj nam precej olajša vsakdanje gospodinjsko opravilo, kot je pranje perila. Opere lahko praktično katero koli tkanino, čevlje in verjetno še kaj. A čisto vsega vanj vseeno ni priporočljivo dati. Preberite, kateri je tisti predmet, ki ga že leta peremo v pralnem stroju, a nismo vedeli, da s tem skrajšujemo življenjsko dobo obema – stroju in predmetu, ki ga peremo.

Kdaj je smiselno zamenjati pralni stroj?
Danes si težko predstavljamo udobno življenje brez pralnega stroja, ki je tako rekoč nujni pripomoček vsakega gospodinjstva. Občutek imamo, da se danes pralni stroji bolj kvarijo, a moramo vedeti, da jih tudi več uporabljamo. Če smo še pred nekaj leti v povprečju prali okoli 70-krat na leto, je to zdaj že 220-krat na leto. In kot vsaka naprava se tudi pralni stroji sčasoma obrabijo. Torej, kdaj je bolje poklicati serviserja in kdaj ga je bolje zamenjati?

Zato se vam pokvari pralni stroj – te stvari ne smejo nikoli končati v stroju
Vsak od nas si želi, da bi njegov pralni stroj deloval čim dlje in – če je le mogoče – nikoli (ali vsaj le redko) končal na popravilu.

Teh popravil se lahko lotite kar sami
Z uporabo in z leti nastanejo razpoke, popustijo tesnila, se nabirajo škodljive plesni in podobno. Ni vam vedno treba na pomoč klicati mojstrov, ampak se z nekaj dela, iznajdljivosti in spodnjih nasvetov nekaterih popravil lahko lotite kar sami.