Dominvrt.si

potresna varnost

To je največja prednost montažne hiše v primerjavi s klasično gradnjo

Ko takole premlevam o današnji tematiki, se spomnim lanskega poletja, kako smo s prijatelji posedali okoli ognja, z zadovoljnim nasmeškom po uspešnem preizkušanju novega žara. Praviloma so sledile debate o raznoraznih filozofskih in življenjsko neizogibnih stvareh (beri: reševanje sveta in včasih tudi bližnjih planetov). In ker smo pač v teh letih, se permanenten dom v obliki hiše vse več pojavlja v debatah. In potem je padlo vprašanje: ''Kaj pa montažna hiša?'' Seveda obvezno sledijo nasveti in pripombe vseh sodelujočih, nekatere koristne, druge bolj hecne. Kakšna pa mi da misliti ravno za takšen prispevek.

Sprememba zakonodaje za boljšo potresno varnost

Ena od zakonitosti, ki jih je potrebno upoštevati pri gradnji lastnega doma, je tudi načelo potresne varnosti. S 1. majem je v ta namen veljavo stopilo novo določilo – preberite, na kaj morate biti pozorni, če se lotevate ali pa ste morda v začetni fazi gradnje.

Je vaš dom pripravljen na možnost potresa?

Potres, do katerega pride zaradi nenadnega in sunkovitega tresenja zemeljske skorje, lahko povzroči velikansko škodo na našem domu. A čeprav so današnje novogradnje z vidika potresne varnosti že precej dobro grajene, se je na morebitno nevarnost smiselno pripraviti že prej. Poglejmo, kako.

Kako vemo, ali je naša stavba ali hiša potresno varna?

O potresu najbrž ne razmišljamo veliko – vse do trenutka, ko pride do njega. Ampak vsi, ki so morali obnavljati ali na novo graditi domove po potresih, se strinjajo, da po tistem še kako dobro vedo, kako pomembna je protipotresna varnost.

Ne bojte se višanja cen energentov!

Zagotovite si varčno prihodnost s hišo YTONG.

ISSN 2630-1679 © 2024, Dominvrt.si, Vse pravice pridržane Verzija: 836