Dominvrt.si

promet

Zakaj v steni nastanejo razpoke - in kdaj so nevarne?

Ne glede na razlog za nastanek, razpoke v stenah ali stropih vašega doma nikakor niso prijetne na pogled. Ampak ali obstaja upravičen razlog za preplah, kadar se pojavijo?

Veste, kam z izrabljenimi pnevmatikami?

15. november je zakonsko določen dan, od katerega moramo imeti svoje jeklene konjičke obute za zimo. In če so vaše letne pnevmatike popolnoma izrabljene in jih ne boste hranili za prihodnje leto – kam z njimi?

(Pre)drago parkiranje v Vratih, PZS pričakuje pocenitev in ugodnosti

Letošnja uvedba parkirnine v dolini Vrata je dvignila veliko prahu. Največ kritik je bilo na račun zneska, pa tudi glede alternativnega javnega prevoza, saj ni bilo omogočenega poznega prihoda in odhoda. Planinska zveza Slovenije zato od Občine Kranjska Gora za naslednjo sezono pričakuje dostopnejšo in ugodnejšo rešitev.

Z ograjo odgnali nadležne turiste

Prebivalci japonskega mesta, kamor so se dnevno zgrinjale množice turistov, da bi se fotografirale s slavno goro Fuji, so se uprli množičnemu turizmu in pogled na najvišjo japonsko goro zastrli z ograjo. Ukrep je deloval, saj je pritisk turistov na mesto precej manjši, zato so se lokalne oblasti odločile, da začasno umaknejo ograjo.

Zgodovinski projekt: iz Nemčije na Dansko v neverjetnih 7 minutah

Gradnja enega največjih podvodnih tunelov na svetu je v polnem teku. Gre za projekt Fehmarnbelt, ki bo stal slabih 5 milijard evrov. 18 kilometrov dolg železniški in cestni tunel pod Baltskim morjem bo skrajšal pot iz Nemčije na Dansko (ter obratno) za kar 38 minut.

Pri nakupu nepremičnine bodite pozorni na te stvari ...

Nakup lastne nepremičnine je ena od najbolj pomembnih finančnih odločitev v življenju. Še posebej, ko se za ta korak odločamo prvič. Preverite, na kaj vse morate biti pozorni, ko kupujete hišo ali stanovanje.

To je 6 najbolj zdravih mest

Naše zdravje ni le stranski produkt tega, kaj jemo in kako pogosto se gibljemo. Velik pomen imata tudi kraj in okolje, v katerem živimo. V nadaljevanju predstavljamo mesta, ki so se uvrstila na seznam najbolj zdravih za življenje.

5 stvari, ki se jih splača kupiti na črni petek

Črni petek je edinstven dan v letu, ko trgovine po vsem svetu ponujajo neverjetne popuste. Tudi v Sloveniji zadnja leta trgovci za to priložnost pripravijo številne mamljive ponudbe, a se je nakupovanja kljub vsemu treba lotiti premišljeno in dati prednost specifičnim izdelkom, ki si jih v redni prodaji težje privoščimo. Preverite, v katerih 5 skupin izdelkov se v osnovi najbolj splača investirati na sloviti 'Black Friday'.

Se bomo predramili?

Izumirajo živalske vrste, krči se gozd, kmetijstvo se sooča s točo, pozebo, sušo, poplave se bodo podeseterile, pod vodo bodo mesta. To bodo doživeli naši otroci. Kakšna prihodnost nas sploh čaka?

Kako si kampiranje narediti čim bolj udobno?

Kampiranje je zanimiva, prijetna in zabavna izkušnja, a po drugi strani se lahko prav hitro sprevrže v nočno moro, polno komarjev, vode v šotoru in še česa. Da se vam to ne zgodi, upoštevajte nekaj nasvetov pri izbiri šotora – a šele po tem, ko premislite, ali je kampiranje primerno za vas.

Zdaj je čas za načrtovanje vrta

Če se nameravate v prihajajoči sezoni lotiti zasnove in zasaditve vrta, je sedaj pravi čas, da stopite v akcijo! Zima je namreč čas, ko narava počiva, kar pomeni, da jo lahko za načrtovanje izkoristijo tako izkušeni vrtnarji kot tisti nekoliko bolj "zeleni".

Dobra novica za čebelarje

V Uradnem listu sta objavljena dva javna razpisa, in sicer za oddajo vlog za sofinanciranje zdravil, dovoljenih v ekološkem čebelarstvu za zatiranje varoje in za financiranje didaktičnih pripomočkov organizacijam čebelarjev. Skupna višina nepovratnih sredstev znaša do 57.000 evrov.

Megla ni vedno enaka oziroma niso povsod enaki vzroki zanjo

Ena od tem našega vsakdana je gotovo vreme. Konec koncev določa, kako se bomo oblekli, ali bomo na pot vzeli dežnik, celo ali bo gneča na cesti še večja kot običajno. V zimskem času za jutranjo rekreacijo poskrbi zapadli sneg, v hladnejšem delu leta pa svojo neprijazno sivo podobo pokaže tudi megla. Ta je kljub svoji sivini »privlačna« za marsikaterega fotografa.

Količina v Sloveniji nastalih odpadkov se je zmanjšala

Lani je v Sloveniji nastalo za 7,7 milijona ton vseh odpadkov, kar je za skoraj 9 % manj kot leto prej. Največ je bilo gradbenih odpadkov, sledijo komunalni odpadki. Na žalost pa se je povečala količina odpadkov, ki so nastali zaradi pandemije – to so odpadki, ki zahtevajo posebno ravnanje pri zbiranju in odstranjevanju.

Po Dunaju se bodo kmalu vozili le električni taksiji

"Gre za inovativen projekt v mednarodnem prostoru, ki bi lahko trajnostno spremenil mestni promet. S prehodom na električne taksije pridobijo tako mesto kot tudi njegovi prebivalci. Tako znižujemo količino izpustov in glasnost prometa, hkrati pa izboljšujemo kakovost zraka v našem lepem mestu."

'Takšne vode v življenju še nisem videl'

Ida, ki so jo označili kot orkan kategorije 4, je v nedeljo dosegla Louisiano. Od tam poročajo o nevihtah, izredno močnem vetru in poplavah.

Pripravlja se dolgoročna podnebna strategija Slovenije do leta 2050

Potrditev resolucije o dolgoročni podnebni strategiji Slovenije do leta 2050 v sredo na vladi je pomembno simbolno dejanje ob svetovnem dnevu Zemlje, pravi okoljski minister Andrej Vizjak. Želi si, da bi se strategija, ki jo mora sprejeti še DZ, čim prej udejanjala prek konkretnih ukrepov.

22. april – dan Zemlje: obnovimo našo Zemljo

Ob letošnjem svetovnem dnevu Zemlje so v ospredju opozorila pred posledicami podnebnih sprememb in uničevanja okolja. V Sloveniji smo v letu 2019 izpustili v zrak 18,8 milijona ton emisij toplogrednih plinov v ekvivalentu CO2 ali 9 ton na prebivalca.

Povozili slovenskega volka Antona

Na avtocesti nedaleč od Reke so v prometni nesreči povozili volka Antona, ki je imel slovensko ovratnico. Po nesreči so znova pozvali voznike k previdni vožnji na cestah v primorsko-goranski županiji, kjer se je od začetka leta zgodilo že 25 prometnih nesreč, v katerih so vozila trčila v divje ali domače živali.

Policistom na pomoč priskočila lisica, ki straži pred vrati

Policistom velikokrat na pomoč pri delu priskočijo psi ali konji. Najbrž pa nikoli ne bi pomislili, da jim pomaga tudi lisica?

V veljavo stopa vmesna rešitev za ravnanje z odpadno embalažo

V veljavo je stopila novela zakona o varstvu okolja, ki prinaša več novosti, med najpomembnejšimi pa je vmesna rešitev problematike na področju odpadne embalaže. Letos namreč stroške odvoza embalaže, ki je niso odpeljale pooblaščene družbe, krije država, v prihodnje pa naj bi to padlo na ramena podjetij.

Podjetje Airabela prejemnik letošnje Daikinove nagrade Highest Turnover 

Prejemnik letošnje Daikinove nagrade Highest Turnover za najvišji letni promet v 2019 je podjetje Airabela.

Tujerodni organizmi imajo močan negativen vpliv na lokalno okolje

Tujerodne rastline so škodljive, ker lahko tvorijo goste sestoje in popolnoma prerastejo domorodno rastlinstvo, hkrati pa jih zelo težko trajno odstranimo. Enako velja tudi za tujerodne živali, ki spodrivajo domače.

Obeležujemo dan brez plastičnih vrečk

Vsako leto 3. julija obeležujemo dan brez plastičnih vrečk. Gre za pobudo v okviru širšega gibanja za opustitev plastike, Ekologi brez meja pa so ob tem dnevu opozorili na potencial trgovin brez embalaže.

V živalskem vrtu bodo ta vikend obeležili mednarodni dan risov

Ob mednarodnem dnevu risov in dogodku, ki ga čez vikend pripravljajo v živalskem vrtu, želijo dvigniti zavest o največji divji mački pri nas.

Je mogoča blaginja brez zdravega okolja?

Epidemija covid-19 je povzročila zdravstveno in gospodarsko krizo. A kot poudarja Greenpeace Slovenija, se še vedno soočamo tudi z okoljsko krizo, ki lahko z napačnimi odzivi na gospodarsko postane hujša. Ne le okoljevarstveniki, tudi Organizacija za gospodarsko sodelovanje in razvoj (OECD) v svojih predlogih odziva na epidemijo opozarja, da nismo v položaju, ko bi lahko pozabili na okolje.

Predlagajo delo od doma tudi v nadaljnje

Si predstavljate, da bi še naprej delo, tako kot v času karantene, opravljali doma, v službo pa bi se vozili le na sestanke in nujne opravke? Okoljevarstveniki se zavzemajo, predvsem z vidika okolja, za razširjeno delo od doma tudi po koncu epidemije.

Merkur: Z zaprtjem večjega dela programov v trgovinah uvajajo nove prodajne poti

Ostajajo odprti za izdelke programov vrt in kmetijstvo, vse ostalo iz segmenta 'naredi si sam' pa lahko naročite prek spletne trgovine ali po predračunih preko klicnega centra ali elektronskega naslova. Zagotavljajo varno dostavo na dom.

Koronavirus je prinesel tudi nekaj dobrih stvari

V času epidemije in pandemije, v času, ko po celotnem svetu razhaja koronavirus, so ukrepi v Sloveniji jasni. Z jutrišnjim dnem bodo lokali zaprli svoja vrata, ustavlja se javni promet. Beremo lahko, kako so ljudje na eni strani panični in tesnobni, kako se tudi pri nas, v kakšni trgovini dobesedno prepirajo za zadnjim toaletnim papirjem. A hkrati lahko beremo tudi o izjemni solidarnosti, ukrepih med ljudmi, ki želijo pomagati drug drugemu.

Menjava stanovanja v tretjem življenjskem obdobju – na kaj moramo biti pozorni?

Z leti se spremenijo naše navade, sposobnosti in tudi število družinskih članov, ko se otroci odselijo ali starejša oseba ostane sama. Starejši ugotovijo, da je njihovo stanovanje ali stanovanjska hiša postala z leti prevelika ali drugače neprimerna.

ISSN 2630-1679 © 2024, Dominvrt.si, Vse pravice pridržane Verzija: 860