stacionarni

30 let Slovenije: kako se je spreminjala kultura bivanja
Slovenija praznuje 30 let neodvisnosti. V tem času se je v Sloveniji zelo povečalo število zasebnih gospodinjstev, zmanjšala pa se je povprečna velikost gospodinjstva in se spremenila tudi njegova sestava. Kako pa se je v spreminjala kultura bivanja? O tem smo se ob današnjem prazniku pogovarjali z etnologom dr. Vitom Hazlerjem.

Kako ravnati ob potresu?
Zaradi potresa, ki je pretresel Hrvaško, je Uprava RS za zaščito in reševanje objavila navodila, kako ravnati ob potresu. Kajti tudi Slovenija leži na potresno nevarnem območju, zato so potresi pogosti, ker ga ne moremo preprečiti, pa se lahko nanj pripravimo.

Kam z odvečnimi kabli?
Pogosto nas jezi množica kablov, ki se vijejo pod pisalno mizo ali za televizorjem. Še posebej takrat, ko se vanje zapletemo ali pa na kolenih poskušamo očistiti umazanijo, ki se nabira med njimi.

Izum, ki se vrača!
Kar priznajmo si: ob vseh novih (pri)ročnih, ultra tankih in hiper zmogljivih igračkah za komuniciranje na vsakem koraku se sem in tja nostalgično spomnimo na dobrega starega „stacionarca“ - telefon, ob katerem smo v najstniških letih sede na stopnicah ali skriti pod odejo preživeli cele ure. Dobra novica: telefon se vrača!

Telefoni za prav posebne pogovore
Ste mislili, da so stacionarni telefoni stvar preteklosti? Še zdaleč ne! Prav zmagovalni pohod majcenih mobilnikov je pripomogel k temu, da so se običajni telefoni iz vsakdanjih predmetov spremenili v kultni predmet poželenja. Poglejte nekaj najbolj nenavadnih!