Dominvrt.si

stroja

Preverite, ali tudi vi pred pranjem pozabljate na to

Če ste eden tistih, ki se vedno znova sprašuje, zakaj tekoči detergent, potem ko smo ga ga vlili v predalček pralnega stroja, takoj steče v notranjost – niste edini. Preverili smo, ali je to napaka ali gre za funkcijo, ki ima svoj namen.

Domača sestavina, s katero bodo oblačila spet bela

Ohraniti bela oblačila v brezhibnem stanju je včasih lažje reči kot uresničiti. Čeprav se v omari znajdejo v najrazličnejših oblikah in materialih – od občutljivih in nežnih tkanin do rjuh in brisač, ki so bolj vzdržljive – imajo vse eno skupno stvar, to je, da želimo ohraniti njihovo belino.

To se zgodi, če v pomivalni stroj nalijete detergent za posodo

Če ste se že kdaj znašli v situaciji, ko vam je zmanjkalo tablet ali gela za pomivalni stroj, in ob tem pomislili, da bi lahko uporabili kar sredstvo za ročno pomivanje posode, resnično upamo, da ste misel hitro opustili. V kolikor ste to že preizkusili, pa ste verjetno ugotovili, da tega ne bi bilo pametno ponoviti. V nadaljevanju preberite, zakaj.

To je razlog, da se vaše perilo suši tako počasi

Sušenje perila – če ste eni tistih, ki to počnejo brez sušilnega stroja, je lahko težavno. Še posebno v hladnih in deževnih dneh – a verjeli ali ne, temperatura zraka ni najpomembnejši dejavnik pri tem, kako hitro se bo vaše oprano perilo na stojalu posušilo.

Zato bi morali v sušilni stroj vedno dodati nekaj kock ledu

Gotovo vam je znan ta scenarij, ko vaša oblačila po pranju v kotu sobe tudi več dni čakajo na likanje in zlaganje. Če sovražite to opravilo, potem boste nad tem trikom z ledenimi kockami zagotovo navdušeni. Vse, kar potrebujete, je kos pomečkanega oblačila, sušilni stroj in nekaj ledenih kock.

Mehčalec za perilo je uporaben tudi v kuhinji

Mehčalec za perilo je eden tistih vsestranskih izdelkov, ki ni uporaben le v pralnici, ampak tudi v drugih prostorih vašega doma. Med drugim vas bo presenetila uporaba tega sredstva v kuhinji.

Ste prepričani, da pravilno dozirate detergent za pranje perila?

Vsak pralni stroj ima predalček, namenjen doziranju detergenta, mehčalca in sredstva za predpranje, a strokovnjaki razkrivajo, da je pranje lahko še učinkovitejše, če se zavedamo, da v določenih primerih obstaja tudi boljša opcija.

Rešitev za perilo, ki po pranju še vedno smrdi

Perilo pogosto perete na hitrem programu? Morda vam dotični program prihrani nekaj časa in električne energije, toda ali hitri program vašega pralnega stroja sploh deluje oziroma kakovostno opere perilo in druge stvari, ki jih v njem operete?

Namen skritega predalčka v pomivalnem stroju vas bo presenetil

Brez pomivalnega stroja si danes ne znamo več predstavljati modernega gospodinjstva. Toda včasih se zgodi, da ta naprava svoje naloge ne opravi tako, kot bi morala, za kar smo lahko krivi tudi sami. Ali smo res preučili svoj pomivalni stroj, preden smo ga prvič prižgali? Smo prebrali priročnik? In ali res vemo, čemu je namenjen vsak predelek pomivalnega stroja?

To se zgodi če krožnike sperete, preden jih postavite v pomivalni stroj

Strokovnjaki pravijo, da umazane posode pred pranjem v pomivalnem stroju ne bi smeli spirati, medtem ko vam vaša logika in čut za čistočo govorita, da preveč umazani krožniki nikakor ne sodijo vanj. Kaj je torej res, ali je spiranje krožnikov povsem odveč? Morda celo povsem narobe? Ali pa so naši starši le vedeli kaj počnejo, ko so nas učili, da v pomivalni stroj sodi le posoda, ki smo jo prej splaknili?

Najboljši načini čiščenja kuhinjske gobice

Raziskave dokazujejo, da se največ bakterij znotraj doma presenetljivo ne nahaja v kopalnici, ampak v kuhinji, k čemur precej prispeva tudi gobica za pomivanje posode. Poleg tega, da morate zato vedeti, kdaj je čas, da jo zamenjate, jo je priporočljivo redno tudi očistiti.

Tako se nogavice na poti iz koša do pralnega stroja ne bodo več izgubile

Nihče ne mara pogleda na kup nogavic, ki ne sodijo skupaj, a za večino je to običajen del življenja. Dobra novica je, da ni nujno, da je tako. Obstaja nekaj preprostih trikov, ki nam lahko pomagajo, da bodo nogavice ostale v paru.

Tako se znebite pršic v vašem domu

Pršice so mikroskopsko majhni škodljivci, ki se naselijo v prašnih predelih naših stanovanj. Prah je njihov priljubljeni življenjski prostor tudi zato, ker je ta pogosto pomešan z odmrlimi delci človeške in živalske kože, s katerimi se prehranjujejo. Ker so tako majhne, jih ni mogoče videti s prostim očesom, a ste lahko prepričani, da se zagotovo nahajajo tudi v vašem domu. Res je, da sicer niso škodljive, ne grizejo in ne širijo bolezni kot denimo stenice, uši ali klopi, vendar pa puščajo iztrebke, ki lahko poslabšajo zdravstveno stanje ljudi, ki so nagnjeni k alergijam in astmi.

To je razlog, zakaj brisač nikoli ne bi smeli prati skupaj z oblačili

Vsakemu od nas se je že zgodilo, da je v pralnem stroju naenkrat opral oblačila, ki ne sodijo skupaj. Včasih to storimo namerno, da bi prihranili čas, energijo in vodo, drugič pa se oblačilo v boben pralnega stroja prikrade povsem po naključju. Ne glede na vse, pa je priporočljivo, da brisač nikoli ne perete skupaj z umazanimi oblačili.

Ni denarja za novo kuhinjo? To je rešitev.

Kuhinje so zaradi materialnih stroškov in stroškov dela zagotovo ene najdražjih, kar se tiče prenove. Toda dobra novica je, da kuhinjo lahko prenovite tudi z omejenim proračunom.

Zato bi morali v pomivalni stroj dati kuhinjsko krpo

Opažate, da vaša posoda po pranju v pomivalnem stroju ostaja mokra ali pa se na njej celo ujame voda? Če se večje količine vode ujamejo v kozarec, lonec ali drugo posodo, je rešitev enostavna – prihodnjič ga obrnite tako, da bo voda lahko normalno iztekla ali pa izvlečni predal postavite nekoliko bolj postrani, v kolikor vaš stroj to omogoča. Vendar pa se še posebno na plastiki pogosto naberejo kapljice vode, ki jih pomivalni stroj ne uspe posušiti. Kaj storiti v takem primeru, razkriva spodnji video, objavljen na Instagramu.

Slovenska arhitektka o tem, kaj potrebuje prav vsak dom

Gradnja novega doma je razburljiv korak ter hkrati velik organizacijski in v zadnjem času predvsem finančni izziv. Cilj vsake novogradnje je seveda čimprejšnja vselitev. Za dosego tega cilja pa je, sploh če smo omejeni s sredstvi, treba dobro razmisliti o prioritetah. Ključno je, da se osredotočimo na najnujnejše potrebe, medtem ko lahko nekateri nakupi in dodatna dela počakajo. V nadaljevanju bomo govorili o tem, kaj naj ima prednost in katere stvari lahko preložimo na čas po vselitvi.

10 ukrepov za manjši račun elektrike

Da elektrika ni nekaj samoumevnega, ker je vedno na voljo, ugotovite, ko obiščete državo, ki ne zagotavlja preskrbe ves čas. Električno energijo bi se morali naučiti porabljati odgovorno. Preverite, ali jo v svojem vsakdanu kdaj po nepotrebnem tratite. Marsikdo ugotovi, da nekatere spremembe ne zmanjšajo ravno življenjskega udobja, zato pa lahko znižajo številke na položnicah. Za povrh odgovorna raba energije pomeni skrb za okolje.

Smo stojalo za sušenje perila doslej uporabljali narobe?

Sušenje perila v hladnejših mesecih je dolgotrajno opravilo, vsaj za tiste, ki to še vedno počnejo na klasičen način, brez sušilnega stroja. A po zaslugi družbenih omrežij smo odkrili revolucionarni trik, pri katerem težavo s pomanjkanjem prostora rešite preprosto – z nekoliko drugačnim načinom obešanja. Poglejte, kako.

Tako lahko mokra oblačila posušimo na zraku tudi pozimi

Morda doma nimate sušilnega stroja, ker ste se tako odločili iz finančnih razlogov. Ali pa se soočate s prostorsko stisko, kar pomeni, da vam primanjkuje tudi prostora, kamor bi lahko večje količine mokrih oblačil razobesili. Ta težava postane še toliko večja v hladnejšem delu leta, ko primanjkuje sončnih dni, dodatna vlaga pa situacijo še oteži. Za vas imamo nekaj nasvetov, kako lahko svoja oblačila v jesenskih in zimskih mesecih, ko se začne kurilna sezona, učinkovito posušite v zaprtih prostorih.

Najbolj umazan element v kopalnici, ki ga pogosto pozabimo očistiti

Kopalniške preproge so pravi magnet za lase, prah in drugo umaznijo. Nenazadnje pa se na njih zaradi vlage hitro nabere tudi plesen. Vse to so razlogi, zakaj bi morali kopalniško preprogo oprati vsaj enkrat na dva tedna, če ne še pogosteje.

Trik, s katerim preverite, ali ste v boben pralnega stroja naložili preveč perila

Pranje perila se zdi precej enostavno opravilo, saj konec koncev praktično vso delo namesto nas opravi pralni stroj. Vendar mnogi pri tem storijo napako, da v boben želijo stlačiti preveč. Da se vam to ne bi dogajalo, z vami delimo priročen trik, s katerim vedno preverite, ali je količina umazanega perila ravno pravšnja.

Skrivna funkcija pomivalnega stroja, ki olajša življenje

Sophie Cosgrave, uporabnica TikToka je odkrila skrito funkcijo pomivalnega stroja, ki omogoča, da v aparat postavite tudi najbolj nerodne oblike, vključno s kozarci za vino, večina ljudi pa niti ne sluti, da ta funkcija obstaja.

Kako oprati okrasne blazine?

Nič ne popestri sedežne bolj kot kup okrasnih blazin. Na voljo so v različnih oblikah, velikostih, barvah, teksturah in tkaninah. Čeprav so okrasne, nas ime ne sme zavesti, saj so v uporabi več, kot si mislimo. Ko čistimo svoj dom, je zato pomembno, da ne pozabimo nanje. Če pri tem upoštevamo nekaj osnovnih napotkov, se bomo izognili slabi volji zaradi sploščenega polnila ali madežev, ki so ostali na prevlekah po pranju.

Zato se nogavice po pranju pogosto izgubijo

Gotovo vam je znan scenarij, ko se s polnim košem sveže opranih nogavic namenite, da boste poiskali pare in jih lepo zložili, a na koncu vedno ostane zajeten kupček tistih, ki naenkrat nimajo svoje polovice. Čeprav ste prepričani, da ste v pralni stroj dali vse, se jih na poti med umazanim in čistim perilom vedno nekaj 'čudežno' izgubi. Z malo sreče in nekaj pametnimi nasveti pa bodo vaši dnevi iskanja pogrešane nogavice kmalu prav zares končani.

Kam v pomivalni stroj dati tableto?

Uporabniki družbenih omrežij so vedno polni nasvetov, kako si olajšati gospodinjska opravila. Nekatere ideje so zares inovativne in uporabne, druge pa malo manj – najdejo pa se tudi takšne, ki so lahko celo škodljive ali nevarne. Nedavno se je na TikToku razvnela debata o tem, kam v pomivalnem stroju dati tableto z detergentom.

Napaka, s katero lahko uničite zimsko jakno

S prehodom v hladnejši del leta je čas, da uredimo svojo omaro in na plano privlečemo toplejša oblačila, med katerimi so tudi zimski plašči, jakne in bunde. Poletna in jesenska oblačila smo tako pospravili in ker je zimski mraz še posebno ob jutrih in večerih lahko precej neusmiljen, je debela bunda nepogrešljiva. Morda ste opazili, da je ta od pretekle sezone pridelala nekaj madežev. Če ste jo pravilno shranili, je teh manj, a vseeno je po določeni uporabi nujno, da jo očistimo. Kako se tega lotiti brez zapravljanja časa in denarja v čistilnicah preberite v spodnjih vrsticah.

Teh stvari nikoli ne sušite v sušilnem stroju

Sušilni stroj je eden tistih gospodinjskih aparatov, ki ne prihrani le časa, ampak tudi prostor. Namesto da bi mokra oblačila morali več ur sušiti na stojalu, sušilni stroj to delo opravi precej hitreje. Toda pazljivo, določena oblačila nikakor ne sodijo vanj.

Uporabni nasveti za hitro čiščenje kuhinje

Čiščenje kuhinje je nujno opravilo, ki pa ni vedno najbolj prijetno. Še posebno, če pri tem nismo dosledni. Nakopičena posoda, umazan jedilni pribor, ostanki hrane, odpadna embalaža in druga navlaka, ki je ne počistimo sproti, lahko kuhinjo kmalu spremenijo v pravi kaos. Neurejena kuhinja, ki potrebuje temeljito čiščenje, se včasih lahko zdi kot velik zalogaj, pa vendar vam spodnji nasveti lahko delo precej olajšajo.

Zato se pralni stroj med centrifugiranjem trese

Za večino izmed nas je pranje v pralnem stroju povsem vsakdanje opravilo, a ko se ta pokvari, nam šele postane jasno, da brez njega ne gre. Prvi in precej pogost znak, da je s pralnim strojem nekaj narobe, je, da se začne tresti in postane glasen. Na srečo pa je to težavo v večini primerov mogoče enostavno rešiti. Poglejmo, kateri so najpogostejši razlogi zanjo in kakšne so rešitve.

ISSN 2630-1679 © 2024, Dominvrt.si, Vse pravice pridržane Verzija: 860