suha gradnja

Napake pri košnji trave, ki se jim lahko izognete
Košnja trate je eno najpogostejših – in najbolj pomembnih – opravil pri urejanju okolice. Toda, če ste eden tistih, ki se tega opravila spomladi veseli, je lahko začetek sezone za vašo trato po mesecih mirovanja tudi nekoliko naporen. Preberite, na kaj morate biti pozorni pri košnji, da bo vaša trava zelena vse leto.

Tako zaščitite teraso, da jo vremenske nevšečnosti ne uničijo
Priprava terase na hladnejše vreme ne zahteva posebnih spretnosti, vendar pa vseeno bodite pozorni na nekaj ključnih stvari, da bo bolje prestala zimo.

Kakšne vrste poplav imamo v Sloveniji?
Poplave so ena najpogostejših naravnih nesreč, ki prizadenejo različne dele sveta. Gre za pojav, pri katerem voda prekrije območja, ki so običajno suha, kar lahko povzroči obsežno škodo na infrastrukturi, kmetijskih površinah, premoženju in ogrozi življenja.

Suha gradnja in vse, kar morate vedeti o njej
Suha gradnja je po svetu in pri nas vedno bolj priljubljena. Zakaj se zanjo odloča vedno več ljudi, kaj sploh je suha gradnja in seveda, kakšne so njene prednosti, pa tudi slabosti?

Na kaj je potrebno paziti pri izbiri talnih oblog?
Ob pestri ponudbi talnih oblog je najti takšno, ki bi bila kvalitetna in lahka za vzdrževanje, ki bi ustrezala našim željam in potrebam, hkrati pa bi se v posamezen prostor prilegala v vseh pogledih, vse prej kot mačji kašelj. Če ste se tudi vi znašli pred dilemo, kakšna tla bi izbrali za posamezen prostor v stanovanju, vam v nadaljevanju ponujamo nekaj nasvetov, da bo odločitev vsaj malce lažja.

Otroška vodna postelja – da ali ne?
V pestri ponudbi različnih modelov vzmetnic prihajajo v ospredje vse bolj tudi otroške vodne postelje. S terapevtko razvojne nevrološke obravnave Darjo Nagode smo se pogovarjali o tem, kakšne so prednosti oziroma slabosti vodnega ležišča.

Naravna gradnja hiš
Gradnja hiš iz naravnih materialov, vzetih iz neposredne okolice, postaja pri nas vse bolj priljubljena.