Dominvrt.si

učni

Ana uredila sobo dijaku, ki ni imel niti pisalne mize

Otoci so naše največje bogastvo, zato se starši trudimo, da bi jim zagotovili vse, kar potrebujejo za optimalen razvoj. V ta segment seveda sodi tudi otroška soba - prostor, ki jim zagotavlja varen in udoben pristan v vseh trenutkih življenja. Tudi v Delovni akciji ureditvi otroškega kotička vselej namenijo prav posebno pozornost, zato smo se pri ekipi pozanimali, na kaj je treba pri opremljanju otroške sobe še posebej paziti!

Je mačko mogoče naučiti trika?

V nasprotju s splošnim prepričanjem je mačke prav tako mogoče trenirati, čeprav ne povsem na enak način kot pse. Šolanje mačk je poleg tega, da je zabavno, tudi odličen način, da se povežete s svojim ljubljenčkom in ga naučite pomena nekaj ključnih ukazov.

Čebelarska zveza Slovenije in PRVA bosta šolarjem vnovič postavili učne čebelnjake

Podporo čebelarstvu, ki je močno zasidrano v slovenski tradiciji, danes izkazuje vse več podjetij. Družbeno odgovoren projekt, ki opozarja na pomembno vlogo čebel, obenem pa zelo uspešno spodbuja pozitiven odnos do čebelarstva med najmlajšimi, je #PRVAčebela. S skupno osmimi učnimi čebelnjaki so razveselili učence čebelarskih krožkov na osnovnih šolah – lani v Lovrencu na Pohorju, Pivki, Vojniku in Stični, letos pa v občinah Dobrovnik, Kočevje, Laško in Mokronog - Trebelno. 

Kako začeti s samooskrbo?

"Če pogledamo v preteklost, so preživela ljudstva, ki so bila samooskrbna, pomembne so bile voda, hrana in energija. Tisti, ki so zaradi različnih razlogov izgubili samooskrbo, so izumrli, tako da je povezava med samooskrbo in preživetjem zelo močna, bolj, kot si mislimo danes v tem globalnem svetu, ko je prav globalizem za ceno kapitala odvzel priložnosti samooskrbe," mi v pogovoru o tem, kako je samooskrba pomembna, razloži doktorica znanosti Ana Vovk Korže.

Skrivnosti čudovitega vrta

Vrt, dvorišče in travnik pred in okoli naše hiše so naš stik z naravo in kotiček, kjer se odpočijemo. Poglejte, kako z nasveti arhitektov, krajinarjev, oblikovalcev in ostalih strokovnjakov lahko ustvarite pomirjujoč raj okoli hiše.

V Kungoti našli velikansko sršenje gnezdo

V Kozjaku nad Pesnico je družina skupaj s sosedi naletela na prav posebno najdbo – orjaško sršenje gnezdo. Težko je štiri kilograme, obsega pa 180 centimetrov. Sršeni so ga sicer že zdavnaj zapustili, a so ustvarili velik panj, ki je pri nas redkost. Panj bo zdaj dobil tudi posebno mesto – razstavili ga bodo na osnovni šoli v Kungoti. To izjemno delo narave bo postalo tudi učni pripomoček za učence.

Ste pripravljeni na šolo?

Svojemu otroku želite pomagati, da bi čim bolje opravljal šolske obveznosti. Primeren delovni kotiček mu delo zagotovo olajša. Ureditve se lotite premišljeno. Že majhna miza pa je bolje kot nič.

Takšna naj bo soba za šolarja

Če svojemu bodočemu šolarčku še niste uredili otroške sobe, ki bo prilagojena njegovim novim obveznostim, je sedaj skrajni čas za akcijo. V nadaljevanju si preberite nekaj nasvetov, kakšna naj bi bila soba, da se bo vaš šolarček v njej kar se da dobro počutil.

Kako do vrta, če živite v Ljubljani?

Na ljubljanski občini opažajo, da je vse več povpraševanja po najemu vrtička s strani mladih družin in študentov. Pripravili so tudi učne vrtove.

Ločite, ali je pes dominanten ali prestrašen?

V zadnjih letih zelo veliko ljudi govori o tem, da je njihov pes dominanten. To je prešlo že kar v modo. Večina ljudi, ki nas pokliče na pomoč, meni, da več ali manj vse težave, ki jih imajo s svojimi psi, izvirajo iz pasje dominantnosti. Žal ali na srečo, to ni res.

Organizirajte dom na začetku šole

Poletne počitnice so se končale in družine morajo te dni razmišljati tudi o tem, kako bodo organizirale dom, da bo vse teklo kot po maslu. Da zjutraj pred šolo in službo ne bo stresnih situacij, organizirajte svoje stanovanje tako, da boste imeli vse pri roki.

Februar v Ljubljani mineva v znamenju lokalne samooskrbe

Ljubljana je drugi mesec leta, v katerem se mesto ponaša z nazivom Zelena prestolnica Evrope, posvetila lokalni samooskrbi. V ta namen so za meščane pripravili vrsto delavnic, na katerih bodo predstavili pot od pridelave do nakupa lokalno pridelanih izdelkov. Eden izmed večjih projektov občine na področju samooskrbe so sicer ljubljanski vrtički.

Pa se je začelo zares!

Prenova Viške hiške, ki jo je od Mestne občine Ljubljana v uporabo dobila Slovenska filantropija, se je prevesila v glavno fazo. V hiši bo med drugim tudi prostovoljski center, učni center za migrante in center za pomoč ljudem brez urejenega zdravstvenega varstva. Do takrat je še daleč, a v petek so naredili nekaj nujnih korakov.

Takole bo videti, ko se bodo uresničile sanje

V torek so v Ljubljani medijem in potencialnim partnerjem predstavili projekt Viška hiška (ime je še delovno), nov dom Slovenske filantropije, ki bo s pomočjo lokalne javnosti in na krilih prostovoljstva zrasel v učni center za migrante, prostovoljski center in svetovalnico za pomoč osebam brez urejenega zdravstvenega zavarovanja.

Kako naučiti psa, da vedno pride, ko ga pokličemo?

Privajanje psa na hišna pravila še zdaleč ni mačji kašelj, še posebej če v svoj dom prejmemo starejšega kužka, ki je bil pred tem navajen drugačnega okolja in ni poznal nobenih ukazov. Težava je še večja, če pes ni navajen sprehodov, kaj šele da bi se vrnil, ko ga spustimo s povodca. Ste vedeli, da je učenje odpoklica najpomembnejša vaja, saj z njo psa lahko zavarujemo pred številnimi nevarnostmi?!

Ganljiva zgodba s srečnim koncem

Priljubljena oddaja Pozor, priden pes! v kateri sta v prvi sezoni priznana strokovnjaka za pasje vedenje Jure Pribičevič in David Pogačnik štirinajstim lastnikom neubogljivih kosmatincev pomagala pri vzgoji in reševanju njihovih vedenjskih težav, se vrača. Prva oddaja nove sezone razkriva ganljivo zgodbo psičke Pike in njene lastnice Metke, ki že od rojstva slabo vidi in je močno naglušna.

Slovenski osnovnošolci se potegujejo za rekord!

Na desetih slovenskih šolah se že odvijajo priprave na poseben dogodek, ki se bo odvil 18. maja. Gre za poskus postavitve Guinnessovega rekorda v barvanju sten.

Tega v oddaji Pozor, priden pes!, niste slišali

Za nami je prva oddaja Pozor, priden pes!, v kateri sta priznana strokovnjaka za pasje vedenje, Jure Pribičevič in David Pogačnik, svetovala Barbari in njenemu Ginu. Mi pa vam tokrat ponujamo še vse tisto, česar Jure in David nista imela časa povedati pred kamero.

Slovenska 'različica' priljubljene oddaje

Jure Pribičevič, strokovnjak za pasje vedenje pri Alfakanu, je pomagal že številnim slovenskim lastnikom psov z najrazličnejšimi vedenjskimi težavami. O svojem delu pravi, da čarobne palčke, ki bi nemudoma rešila težave, ni, pot do uspeha pa je le skozi trdo delo. Jure bo eden od voditeljev oddaje Pozor, priden pes!.

London 2012

Medtem ko je začetek težko pričakovanih poletnih olimpijskih iger v Londonu že skoraj stvar tednov (27 julij), je že dolgo jasno, da se je britanska prestolnica v organizaciji odločila zasenčiti vse predhodne gostiteljice tega največjega športnega dogodka na svetu. Poglejte!

Slovenski video - pravi hit!

Skupina slovenskih industrijskih oblikovalcev, ki deluje pod imenom Rompom, je domačo in svetovno pozornost pritegnila z zanimivim videom o recikliranju. V prispevku si lahko pogledate njihovo izjemno kreativno idejo ter preberete, kaj so sami povedali o temi, ki je še kako aktualna!

Zgodba, ki zna navdušiti tudi Slovence

Uslužbenci ameriškega podjetja NVIDIA so se odpovedali novoletni zabavi, zavihali rokave in pomagali na učni kmetiji. Poglejte!

Delovni kotiček za šolarja

Okolje, v katerem se otrok počuti prijetno, vpliva na njegovo delovno vnemo, ustvarjalnost in učni uspeh. Kaj je pomembno upoštevati pri izbiri pohištva in kako opremiti delovni kotiček za šolarja oziroma šolarko, smo vprašali dr. Jasno Hrovatin z Visoke šole za dizajn.

ISSN 2630-1679 © 2024, Dominvrt.si, Vse pravice pridržane Verzija: 860