Dominvrt.si

ukrepi za podnebje

Šest vzrokov za zvijanje listov paradižnika

Zvijanje listov na rastlinah paradižnika je lahko posledica različnih dejavnikov, od neugodnega okolja, do izpostavljenosti kemikalijam ali virusa. Četudi zvijanje listov ne bo nujno takoj uničilo rastline, je pomembno, da vzrok ugotovimo čimprej, saj bo odpravljanje posledic zelo verjetno terjalo nekaj časa in napora.

Slovencev, ki si ne morejo privoščiti primerno toplega stanovanja, je vedno manj

V torek, 20. 9. 2022, se je začel evropski teden trajnostnega razvoja 2022, namenjen organiziranju dejavnosti, projektov in dogodkov, ki podpirajo trajnostni razvoj in njegove cilje ter skrbijo za njihovo prepoznavnost. Aktivnosti bodo potekale do ponedeljka.

En ocean. Eno podnebje. Ena prihodnost

Svetovni dan oceanov, ki ga obeležujemo danes, je svetovni dan praznovanja oceanov in vsakoletni poziv za čim večje sodelovanje vseh deležnikov družbe s ciljem ohranitve oceanov.

Mednarodni dan biotske raznovrstnosti

Letos pod geslom "Rešitve so v naravi!"

Je mogoča blaginja brez zdravega okolja?

Epidemija covid-19 je povzročila zdravstveno in gospodarsko krizo. A kot poudarja Greenpeace Slovenija, se še vedno soočamo tudi z okoljsko krizo, ki lahko z napačnimi odzivi na gospodarsko postane hujša. Ne le okoljevarstveniki, tudi Organizacija za gospodarsko sodelovanje in razvoj (OECD) v svojih predlogih odziva na epidemijo opozarja, da nismo v položaju, ko bi lahko pozabili na okolje.

Spoznajte najstnico, ki pravi, da podnebne spremembe ne obstajajo

Naomi Seibt je devetnajstletnica, ki se jo je oprijel oznaka anti-Greta. V nasprotju s slednjo podnebno aktivistko, Naomi namreč ne verjame v globalno segrevanje, saj pravi, da je umetno ustvarjen.

Zelena Slovenija v mednarodnem boju proti podnebnim spremembam

Zunanji minister Miro Cerar je v uvodu v Slovenskih razvojnih dnevov poudaril, da sta učinkovit multilateralizem in okoljska diplomacija pomemben del naše zunanjepolitične strategije. Slovenija kot zelena država, bogata z naravnimi viri in biotsko raznovrstnostjo, naj bi se zavedala pomena boja proti podnebnim spremembam.

Globalno segrevanje lahko prisili v selitev več sto milijonov ljudi

Če človeštvo ne bo drastično zmanjšalo izpustov toplogrednih plinov, bo taljenje ledenikov do konca stoletja povzročilo občutno zvišanje gladine oceanov in več sto milijonov ljudi prisililo v selitev.

Tudi Pariz razglasil izredne podnebne spremembe

Pariz se je pridružil stotinam drugim mest in občin po svetu in formalno razglasil podnebne izredne razmere. Mestne oblasti bodo med drugim ustanovile podnebno akademijo, da bi javnost, predvsem mlade, bolj izobrazili o problematiki podnebnih sprememb.

Enostavno in poceni hlajenje stanovanja

Pravijo, da se je podnebje v zadnjih desetletjih tudi v Sloveniji ogrelo za dve stopinji. Na lastni koži občutimo, da se nad trideset stopinj ogreje prej in pogosteje kot nekoč. Vročinski rekordi padajo drug za drugim. Posamezni vroči dnevi za počutje niso taka težava, kot so vroči dnevi, ki si sledijo drug za drugim. Občutek imamo, da tudi ponoči ne uspemo ohladiti prostorov. Toplota se nalaga v zidovje stavbe, počasi se je navzame tudi sicer dobro izolirana hiša, ki postane zalogovnik toplote.

Razglasili izredne podnebne razmere

Avstralsko mesto Sydney se je pridružilo že na stotinam mest in občin po svetu. Uradno so namreč razglasili podnebne izredne razmere. Mestni svet je presodil, da podnebne spremembe 'resno ogrožajo' prebivalce omenjenega mesta. Bi morale slediti tudi ostale države?

Z enim povratnim čezoceanskim poletom izkoristimo svoj 'bonus'

Kar 9 ton ekvivalenta ogljikovega dioksida in toplogrednih plinov bojda vsako leto povzroči povprečen Slovenec. Številka bi morala biti vsaj za 2 toni nižja na osebo. Kako to doseči?

ISSN 2630-1679 © 2024, Dominvrt.si, Vse pravice pridržane Verzija: 860