Dominvrt.si

urbani vrt

Zelenjava, ki jo v tem trenutku lahko posejete na balkon

Prihod pomladi v marsikomu vzbudi željo po vrtnarjenju. A nič zato, če nimate svojega vrta. Nekatere vrste zelenjave se odlično obnesejo na balkonu. Pripravili smo seznam tistih, ki jih sadimo v marcu in aprilu.

8 pogostih napak urbanih vrtičkarjev

Sajenje v lonce in korita je odličen način, da uživate v svojih rastlinah od blizu in poživite svoj balkon, teraso ali verando. Za razliko od vrta tu veljajo nekoliko drugačna pravila, ki se jih velja držati, ne glede na to, ali nameravate posaditi cvetlice, zelišča ali zelenjavo. Oglejmo si deset pogostih napak, ki jih delajo ljudje pri gojenju rastlin v posodah, da se jim boste zagotovo izognili.

Jesenske zelenjadnice za na vaš balkon

Četudi je bila poletna letina dobra, je treba pomisliti na to, kaj bomo na krožnike postavili jeseni in pozimi. Zdaj je pravi čas, da uredimo svoje vrtičke – tudi tiste urbane, na balkonih, kjer lahko uspeva veliko več, kot si morda mislite.

Lotite se gojenja slastnih jagod kar na svojem balkonu

Jagode vas lahko razveseljujejo tudi na lastnem balkonu, saj jih je mogoče brez težav posaditi v cvetlične lonce in korita. Zakaj ne bi bil vaš balkon še vrtiček?

7 idej za urbani vrt, s katerim boste izkoristili vsak kotiček balkona

Če živite v mestu in za gojenje rastlin nimate na voljo veliko prostora, je vertikalni vrt prava izbira. Postavite ga lahko tako na dvorišče, teraso ali pa celo na balkon. Z idejami, ki vam jih predstavljamo, boste izkoristili prostor za zelenjavni, cvetlični ali pa kar kombinacijo cvetlično-zelenjavnega vrta.

6 korakov do popolnega urbanega vrtička

Se vam zdi, da je na vašem balkonu ali terasi premalo prostora za vrtiček? Preberite naslednjih nekaj vrstic in ugotovili boste, da se motite.

Takšno je stanje v Ljubljani, Radovljici in Murski Soboti

V zadnjih letih se vedno več tistih, ki živijo v urbanem okolju in nimajo možnosti za pridelovanje zelenjave na lastnem vrtu, odloča za najem vrtička. Posledično se tudi število občin, ki ponujajo to možnost, povečuje, ravno tako se povečuje število vrtičkov v posameznih občinah.

Urban Jungle je Produkt leta 2017

Slovenski kupci ste prestižni nakupni pečat Produkt leta 2017 podelili blagovni znamki organskih izdelkov za vzgojo in nego rastlin Urban Jungle.

Ljubitelji vrtičkanja boste navdušeni

16. oktobra na POP TV prihaja oddaja Štartaj, Slovenija!, kjer boste spoznali 12 slovenskih podjetnikov in njihovih zgodb. V megamarketih Interspar že lahko kupite njihove izdelke in jih tako podprete, najuspešnejši avtor pa bo dobil enkratno poslovno priložnost – njegov produkt bo med drugim postal ’Hit produkt 2016’. Med perspektivnimi podjetniki je tudi Anej Sirk, ki je s prijatelji začel razvijati idejo o urbanem vrtičku in tako je nastal Urban Planty - oblikovalsko dovršen urbani vrtiček, namenjen gojenju in uporabi dišavnic ter svežih zelišč na dosegu roke. Izdelek bo zagotovo navdušil tako profesionalne kot ljubiteljske vrtičkarje.

Želite pridelek, ki vam ga bodo vsi zavidali? Povsem preprosto je ...

Vsak vrtnar si seveda želi zdrav in bogat pridelek, a včasih kljub trudu ne gre vse po načrtih. Tega se še kako dobro zavedata Danilo Sikošek in Alenka Rus, oba ljubiteljska vrtnarja, ki sta vsak s svojimi težavami želela nasvete strokovnjaka, da bi ju letos razveselil zdrav in bogat pridelek.

Le tako bo vaš zelenjavni ali okrasni vrt popoln

Tako rekoč v vsaki živilski trgovini ali na tržnici je mogoče kupiti sadje in zelenjavo, a roko na srce, ni bolj svežih in ukusnih zelenjadnic in sadežev od tistih, ki jih pridelamo sami. Pomanjkanje časa in prostora za urejanje lastnega vrtička pa je dandanes samo izgovor. Z malce dobre volje in časa ter s pomočjo nasvetov izkušenih vrtnarjev in kvalitetnih sredstev si lahko vsak, četudi še nikoli ni držal motike v roki, uredi vsaj manjši zelenjavni, zeliščni ali okrasni vrtiček.

Februar v Ljubljani mineva v znamenju lokalne samooskrbe

Ljubljana je drugi mesec leta, v katerem se mesto ponaša z nazivom Zelena prestolnica Evrope, posvetila lokalni samooskrbi. V ta namen so za meščane pripravili vrsto delavnic, na katerih bodo predstavili pot od pridelave do nakupa lokalno pridelanih izdelkov. Eden izmed večjih projektov občine na področju samooskrbe so sicer ljubljanski vrtički.

Skupnostni urbani vrt

Vabimo vas, da se nam to soboto pridružite pri Borovi vasi ob 11. uri ob enem najpomembnejših projektov EPK! Raziskovalci Urbanih brazd bodo članom društva Urbani eko vrt predali v uporabo Skupnostni urbani vrt.

Razkošje v dubajskem hotelu

V Dubaju se lahko pohvalijo s hotelom za pse in mačke, ki se kot prvi na svetu ponaša s sedmimi zvezdicami. Poglejte, kakšno razkošje zagotavljajo svojim gostom!

Ko vrtnarimo skupaj

Končno ga imamo tudi pri nas - prvi skupnostni urbani vrt oziroma kot pravijo v tujini "community garden"! Nahaja se v Ljubljani, le nekaj korakov od mestnega središča in glavne železniške postaje. Okrog 30 gredic skrbno obdeluje 50 mestnih vrtnarjev in vrtnark.

Skupinski vrtički pri nas

Vse glasnejša so predvidevanja, da se bomo v prihodnosti, če bomo hoteli uživati v „razkošju“ sveže hrane, morali vrniti k samooskrbi. Na Mestni občini Ljubljana (MOL) smo preverili, kakšne so možnosti za „urbano vrtnarjenje“ v naši prestolnici danes in kako bodo zanje poskrbeli v prihodnosti.

Sredi mesta zrasla gora

Danski arhitekti so si sredi Kopenhagna omislili stanovanjski hrib in ustvarili kakovostna in privlačna stanovanja za sodobne meščane. Poglejte, ali ustrezajo vašim predstavam in pričakovanjem!

Urbani eko trendi

Tudi če živite v mestu in v mestnem stanovanju, lahko predvsem poleti z naravi prijaznim vedenjem prispevate k bolj smotrni porabi energije in naravnih virov ter posledično večji zaščiti okolja.

Ameriški načrt, ki bo rešil svet?

Po projekcijah strokovnjakov bo do leta 2050, se pravi čez slabih 40 let, 80 odstotkov svetovne populacije živelo v mestih. Misel na to, da naj bi preostalih 20 odstotkov na podeželju pridelalo dovolj hrane za vse, je utopična. A vizionarji imajo rešitev.

Zdravo je biti mestna kokoš!

Kaj se zgodi, ko običajne kmečke kure pridejo s kmetije v mesto? Nič lažjega, postanejo mestne kokoške! Ki namesto v čisto vsakdanjem kurniku živijo v pravi mestni kokošji vili.

Vrt 'za s sabo'

Francoski oblikovalec Godefroy de Virieu se je odločil, da za prebivalce mest izdela prenosni vrt, ki zraste iz vreči podobne torbe.

ISSN 2630-1679 © 2024, Dominvrt.si, Vse pravice pridržane Verzija: 854