Dominvrt.si

visoka greda

Dom bo družini omogočil življenje brez omejitev

V prvi oddaji Delovne akcije smo spoznali Marjeto Planinšek in Mitja Senožetnika, ki skupaj z dvema sinovoma živita v Petrovčah. Njihov dom je nujno potreboval prenovo, saj ni bil prilagojen Mitju, ki je odvisen od invalidskega vozička.

Visoke grede? Previdno!

Sanje o visokih gredah se hitro razblinijo, ko pri sosedu vidimo že po nekaj letih razpadajoč in trohneč les smreke. Investicijo v visoke grede je gotovo potrebno narediti premišljeno in racionalno. Vsi si želimo čim daljše trajnosti in vzdržljivosti visokih gred, zato si poglejmo nekaj ključnih dejavnikov kaj je potrebno paziti pri nakupu visoke grede.

10 prednosti gojenja zelenjave v visokih gredah

Visoke grede niso novost, a so vse bolj priljubljene, predvsem pri ljubiteljskih vrtičkarjih, ki se z gojenjem sadja in zelenjave šele spoznavajo. Z zdravo prstjo in ustrezno nego lahko dvignjene gredice obrodijo velik pridelek na majhnem prostoru. Preverite, katere so še prednosti visokih gred.

Sanji Sirk tast v novem domu uresničil veliko željo

Najboljša tekmovalka pete sezone priljubljenega kuharskega tekmovanja MasterChef Slovenija Sanja Sirk, ki je leta 2019 prišla vse do superfinala, svojo kuharsko pravljico živi še zdaj. Pred kratkim pa se je tudi preselila v dom, ki sta ga z možem opremila z ljubeznijo, a vendar se njen najljubši kotiček skriva zunaj: to je visoka greda, ki jo je zanjo ustvaril njen tast Drago.

5 inovativnih idej za visoke grede

Visoke grede so v zadnjem času postale priljubljena izbira med vrtičkarji tako za gojenje zelenjave in zelišč kot vzgojo okrasnih cvetlic. Vzdrževanje rastlin na ta način je enostavnejše kot na tradicionalnem vrtu, poleg tega pa jih je mogoče postaviti tudi na manjše dvorišče, ne da bi pri tem morali prekopati tla. Za vas imamo nekaj idej za inovativne visoke grede.

Takšno visoko gredo si lahko omisli vsak!

Življenje v mestu ima svoje prednosti in slabosti. Res je, da ima človek na dosegu roke večino osnovne infrastrukture, najbrž je blizu tudi delovno mesto. Vsekakor pa v mestih ni ravno veliko prostora za zelene površine, zato ljudje ne morejo imeti vrta, gredic, rastlinja. A to se lahko z nekaj domišljije in iznajdljivosti hitro spremeni. Predstavljamo vam namreč postopek izdelave visoke grede, ki jo lahko postavite tudi na najmanjši balkon ali teraso, jo okrasite po svojih željah in vanjo posadite vse, kar vam poželi srce.

Visoke grede imajo veliko prednosti

Visoke grede postajajo vse bolj priljubljene, tako med tradicionalnimi kot tudi med sodobnimi vrtičkarji. Razloge za to gre iskati predvsem v njihovi praktičnosti in funkcionalnosti. Zavzamejo malo prostora, so privlačne na pogled, v njih zraste manj plevela, pa še sklanjati se je treba bistveno manj, kot če bi vrtnarili na navadnih gredah. Preverili smo, katere so glavne prednosti visokih gred v primerjavi s klasičnimi vrtnimi gredicami.

Čas je za to, da zavihamo rokave

Na POP TV bodo konci tedna obarvani v duhu kakovostnega preživljanja prostega časa in dobrega počutja. Prihaja oddaja Dom in vrt, ki bo gledalcem z uporabnimi nasveti in obiski slovenskih domov ponudila ideje za opremljanje stanovanj in iskanje rešitev za še tako zapletene izzive v domačem gospodinjstvu.

Vedno bolj priljubljen način vrtnarjenja

Dvignjene ali visoke gredice so zadnje čase zelo priljubljen način obdelave vrta. Gre za rešitev, ki prav pride v primeru, ko je gojenje rastlin v tlh zaradi trdih vrtnih tal nemogoče ali oteženo. Če tudi vi razmišljate, da bi vrtnine vzgajali na takšen način, vam v nadaljevanju ponujamo nekaj napotkov.

Poglejte, kaj je ustvaril naš bralec!

Bralec Denis je v naše uredništvo za rubriko Od ideje do projekta poslal fotografije svojega projekta. Glede na to, da je v zadnjem času veliko govora o težavah s škodljivci, predvsem polži, se je odločil, da sam izdela visoko gredo. Poglejte, kako mu je z malce domišljije in ročnih spretnosti uspelo.

ISSN 2630-1679 © 2024, Dominvrt.si, Vse pravice pridržane Verzija: 836