Dominvrt.si

zaščiten

Tako lahko lastniki sončnih celic znižate račun za elektriko

Če so bili še do pred nedavnim baterijski hranilniki energije del nadstandardne ponudbe investicij v sončne elektrarne, danes postajajo vse bolj priljubljena in tudi zelo učinkovita rešitev zelene prihodnosti. Tovrstna hibridna sončna elektrarna oziroma nadgradnja sončne elektrarne z baterijskim hranilnikom namreč uporabniku ne omogoča le samooskrbe z električno energijo, temveč močno zmanjšuje tudi vpliv sprememb omrežnine na stroške položnic za elektriko.

Je vaša streha primerna za postavitev sončne elektrarne?

Zaradi negotovosti na energetskih trgih se ljudje vedno bolj spogledujemo z možnostmi izkoriščanja alternativnih virov energije. Ogromno potenciala na slovenskih tleh predstavlja zlasti sonce, zato je dobro vedeti, kako lahko preverite, ali je vaša streha sploh primerna za namestitev sončne elektrarne.

Priljubljena sobna rastlina, ki spada v družino figovcev

Benjamin ali Fikus benjamin, kot je njegovo polno ime, raste kot veliko širokolistno zimzeleno drevo. V naravi ga najdemo na predelih s tropskim in subtropskim podnebjem, pri nas pa velja za izjemno priljubljeno sobno rastlino, ki se pogosto znajde v domovih, pisarnah in drugih notranjih prostorih. Njegovo priljubljenost bi lahko pripisali tudi njegovi dolgoživosti, v ustreznih pogojih se namreč lahko obdrži tudi do 70 let.

Tako shranite česen, da ga boste imeli vedno pri roki

Česen je nepogrešljiva vrtnina, ki ne sme manjkati v nobeni kuhinji. Ne glede na to, ali ste ga pridelali sami ali pa ste ga kupili na tržnici, pomembno je, da veste, kako ga pravilno shraniti. Z vami delimo trik, s katerim bo ostal svež tudi več mesecev.

Kdaj in zakaj izbrati parket?

Prvič so ga uporabili v Franciji v 17. stoletju v slavnem Versaillesu, zato tudi sama beseda izvira iz francoskega jezika. Hitro je stopil v modo in v mnogih bogatih hišah po Evropi zamenjal dotedanja hladnejša marmornata tla.

Šest vzrokov za zvijanje listov paradižnika

Zvijanje listov na rastlinah paradižnika je lahko posledica različnih dejavnikov, od neugodnega okolja, do izpostavljenosti kemikalijam ali virusa. Četudi zvijanje listov ne bo nujno takoj uničilo rastline, je pomembno, da vzrok ugotovimo čimprej, saj bo odpravljanje posledic zelo verjetno terjalo nekaj časa in napora.

To je 6 najbolj zdravih mest

Naše zdravje ni le stranski produkt tega, kaj jemo in kako pogosto se gibljemo. Velik pomen imata tudi kraj in okolje, v katerem živimo. V nadaljevanju predstavljamo mesta, ki so se uvrstila na seznam najbolj zdravih za življenje.

Letna kuhinja: ne le prostor za kuhanje, ampak predvsem za poletna druženja

Zunanja letna kuhinja ni le prostor za kuhanje, temveč je tudi priložnost za ustvarjanje nepozabnih doživetij na prostem. Pri načrtovanju in gradnji zunanje kuhinje je ključnega pomena izbira lokacije, pravih materialov in upoštevanje sodobnih trendov.

6 stvari, ki jih po mnenju strokovnjakov ne bi smeli shranjevati v lopi

Če imate vrt ali vsaj travnik je lopa nepogrešljiva, saj nudi dodaten prostor za shranjevanje najrazličnejših pripomočkov za vrtna opravila. A čeprav večina v teh vrtnih hiškah shranjuje praktično vse, pa lahko hranjenje nekaterih od teh predmetov v lopi dejansko povzroči več škode kot koristi.

Zakaj pes je iztrebke?

Gotovo ste že kdaj opazovali psa, medtem ko je poskušal pojesti iztrebek druge živali, in se ob tem spraševali, zakaj to počne. Je to povsem običajna pasja navada ali lahko nakazuje na težave? Je mogoče, da pes zaradi tega zboli? Če se tudi vi sprašujete, ali je to za vašega ljubljenčka slabo in ali bi ga morali pri tem ustaviti, odgovore razkrivamo v nadaljevanju.

Vzgojite jih lahko tudi na domačem vrtu

Čeprav mogoče niso najbolj klasična zelenjadnica na slovenskih vrtičkih, lahko okusne in nadvse zdravilne šparglje gojite tudi doma, namesto da jih kupujete. Kdaj in kako jih saditi, kako zanje skrbeti in še kup drugih nasvetov in trikov najdete v nadaljevanju.

Sladko grenka zgodba ljubljanske Cukrarne

Cukrarna spada med najpomembnejše industrijske objekte v prvi polovici 19. stoletja na Slovenskem. A ko je leta 1858 nepazljivost povzročila požar, je šla njena pot navzdol, dobrega posla ni bilo več. Nato je postala zatočišče Ketteja, Murna in Cankarja in Župančiča, a tudi tukaj se je zgodba žalostno končala. Propadla stavba pa je zdaj končno dobila novo obleko in novo funkcionalnost.

Prostor pred vhodom v hišo – naj bo urejeno, varno in praktično

Vhod v hišo je gotovo ogledalo njenega lastnika, a naj bo vabljiv in viden, da zvečer najdemo pot do vrat. Če imamo prostor pred vhodom urejen in pospravljen, dajemo gotovo boljši vtis, kot če ni. Kako pa je s praktičnostjo prostora pred vhodom in dostopom do njega? Lahko kaj spremenimo in popravimo, in kaj priredimo tudi pred vhodom v stanovanje v večstanovanjski stavbi?

Svetlobo povezujemo z optimizmom

V adventnem času si dom okrasimo z venčkom ali svečami, ki jih postavimo na mizo. Sveče prižigamo ob pričakovanju prazničnega časa in tudi zato, ker želimo v svojem domu pričarati domačnost in toplino. Topla, migetajoča nežna svetloba sveč je res drugačna od močne, bele svetlobe, ki jo imamo v stanovanjih.

Na evropski ravni zaščiten tudi štajerski hmelj

Evropska komisija je v uradnem listu EU objavila registracijo štajerskega hmelja kot proizvoda z zaščiteno geografsko označbo. Ta je tako že 24. slovenski proizvod, zaščiten pri Evropski komisiji. Glede zaščite omenjenega hmelja sta se Slovenija in Avstrija dogovorili že v začetku marca.

Fotografije, ki jim je težko verjeti ...

Snežno bel in hladen na dotik kot sneg, pa vendar v puščavi. To je beli pesek, ki je v ameriški zvezni državi Nova Mehika ustvaril osupljiv naravni prizor belih sipin, ki že dolga leta privabljajo turiste iz vsega sveta. Gre za zaščiten naravni zaklad po imenu White Sands.

ISSN 2630-1679 © 2024, Dominvrt.si, Vse pravice pridržane Verzija: 860