Dominvrt.si

zavarovanje

Družina, ki je doživela že več tragedij, bo v novem domu na varnem

Osem let, 46 prenovljenih domov in nešteto srečnih obrazov. Ekipa Delovne akcije že osmo sezono pomaga ljudem v stiski. Tokrat se je dotaknila src Marjete in Mitje, para, ki je kljub težkim preizkušnjam ohranil neomajno voljo do življenja. S prenovo je njuna družinica dobila novo priložnost za dostojnejše življenje in dodatno varnost, ki jo prinaša domsko zavarovanje zavarovalnice Generali.

Tako lahko lastniki sončnih celic znižate račun za elektriko

Če so bili še do pred nedavnim baterijski hranilniki energije del nadstandardne ponudbe investicij v sončne elektrarne, danes postajajo vse bolj priljubljena in tudi zelo učinkovita rešitev zelene prihodnosti. Tovrstna hibridna sončna elektrarna oziroma nadgradnja sončne elektrarne z baterijskim hranilnikom namreč uporabniku ne omogoča le samooskrbe z električno energijo, temveč močno zmanjšuje tudi vpliv sprememb omrežnine na stroške položnic za elektriko.

Je vaša streha primerna za postavitev sončne elektrarne?

Zaradi negotovosti na energetskih trgih se ljudje vedno bolj spogledujemo z možnostmi izkoriščanja alternativnih virov energije. Ogromno potenciala na slovenskih tleh predstavlja zlasti sonce, zato je dobro vedeti, kako lahko preverite, ali je vaša streha sploh primerna za namestitev sončne elektrarne.

Slovenska arhitektka o tem, kaj potrebuje prav vsak dom

Gradnja novega doma je razburljiv korak ter hkrati velik organizacijski in v zadnjem času predvsem finančni izziv. Cilj vsake novogradnje je seveda čimprejšnja vselitev. Za dosego tega cilja pa je, sploh če smo omejeni s sredstvi, treba dobro razmisliti o prioritetah. Ključno je, da se osredotočimo na najnujnejše potrebe, medtem ko lahko nekateri nakupi in dodatna dela počakajo. V nadaljevanju bomo govorili o tem, kaj naj ima prednost in katere stvari lahko preložimo na čas po vselitvi.

Ukinitev sistema neto meritev povzročila upad povpraševanja po sončnih elektrarnah

V Sloveniji je zadnjih nekaj let strmo naraščalo število gospodinjstev, ki so se odločila za postavitev domače sončne elektrarne, saj ta velja za najboljši način samooskrbe z električno energijo. Ukinitev sistema neto meritev, do katere je prišlo v začetku letošnjega leta, je to rast nekoliko upočasnila, a so izkušeni in inovativni dobavitelji hitro našli odgovor na spremenjene razmere in strankam ponudili sistem pametne samooskrbe. Na kakšen način ta zagotavlja enake prihranke kot v času NET meteringa?

Za investicije v sončne elektrarne so razpisane najvišje subvencije doslej

Nenehni razvoj sodobne tehnologija omogoča vedno nove pametne rešitve na vseh področjih življenja. Pametne postajajo elektronske naprave, avtomobili, celo domovi. Nekatere tovrstni napredek morda skrbi, a dejstvo je, da nam pametne tehnologije ob optimalnem izkoristku lahko dolgoročno zagotovijo kakovostnejše in lepše življenje, pa tudi občutne prihranke. Preverili smo, kako v čim večji meri izkoristiti vse možnosti, ki vam jih ponuja pametni dom.

Prebivalci tega mesta veljajo za najsrečnejše

Vas zanima, v katerem mestu boste prav zagotovo našli srečo?

Ali se investicija v sončno elektrarno sploh še splača?

V letu 2024 je zaradi ukinitve sheme neto meritev prišlo do pričakovanega upada zanimanja za sončne elektrarne. Številni so namreč prepričani, da se tovrstna investicija več ne izplača. A strokovnjaki pravijo, da to ne drži in ponujajo 5 razlogov, zakaj bi morali razmisliti o energetski samooskrbi.

Kako zaščititi vrt pred neurjem?

Močan veter, ki ruva korenine, toča, ki uničuje liste in plodove ter nenazadnje dež, zaradi katerega so rastline bolj dovzetne za razvoj plesni in gliv, so vremenski pojavi, ki so v zadnjem času še posebej pogosti. Vreme nam jo lahko precej zagode – in čeprav nanj nimamo vpliva, lahko marsikaj storimo, da vrt kolikor je le mogoče zavarujemo in razdejanje čim bolj omilimo.

Hladnega vremena še ni konec: Kako zaščititi vrt pred pozebo?

Rekordne temperature in nenadni preobrati, od nizkih temperatur do snega, vse to ima lahko uničujoče posledice tudi za pridelke. In ker so pozebe vse pogostejše, jih po novem opredeljujemo kot pričakovan dogodek. To pa tudi pomeni, da moramo sami poskrbeti za zaščito. Ampak kako?

Barve, ki se jih v otroški sobi raje izogibajte

Opremljanje otroške sobe je zagotovo zelo čustveno, saj se zgodi ob prav posebnih trenutkih – ko pričakujemo novorojenčka ali pa ko spremljamo odraščanje otroka. Tukaj je nekaj nasvetov in trikov, ki so vam lahko v pomoč pri pripravi ali prenovi otroške sobe.

Najugodnejši stanovanjski krediti – kje in kako jih lahko sklenem?

Vsak od nas ima željo po svojem lastnem stanovanju, ki pa je v zadnjem času velik finančni zalogaj. Za nakup nepremičnine ali zemljišča ima le malokdo privarčevana vsa finančna sredstva, zato so mnogi prisiljeni najeti stanovanjski kredit.

Sodelujte in se potegujte za super nagrado

Le kje drugje bi se lahko človek počutil bolj varnega kot v prijetnem zavetju lastnega doma?! Da bi bilo temu res tako, lahko poskrbimo na različne načine, predvsem pa je pomembno, da imamo sklenjeno ustrezno domsko zavarovanje. Nekaterim nevarnostim, predvsem nevšečnostim, ki jih povzroča vreme, se namreč ne moremo izogniti, ravno tako ne moremo preprečiti marsikatere nesreče. V nadaljevanju preverite, kaj vse nepredvidljivega se lahko zgodi doma in kako lahko škodo čim bolj omilimo.

Na to moramo biti letos vsi pozorni

Vsako leto se pred zimskim časom sprašujemo, kdaj in koliko snega bo zapadlo, kakšne bodo temperature in kakšno bo vreme na splošno. Medtem ko nekateri komaj čakajo, da zapade prvi sneg, pa zimske razmere marsikomu povzročijo veliko skrbi, saj lahko naredijo škodo na naši nepremičnini in posledično nepredvidljivo visoke stroške.

6 idej za otroške sobe, ki jemljejo dih

Vsi starši se zavedajo, da je pri otroški sobi na prvem mestu varnost. V nadaljevanju pa moramo razmisliti tudi o funkcionalnosti, tako zaradi finančnega kot tudi prostorskega vidika. Dejstvo je namreč, da otroci (pre)hitro rastejo.

O tem ponavadi razmišljamo prepozno

Načeloma naj bi veljalo, da se ljudje najbolj varno počutimo za štirimi stenami lastnega doma. Pa je res tako? Dokler je vse v redu, o varnosti pravzaprav niti ne razmišljamo. A treba se je zavedati, da že manjša neprevidnost, na primer pri kurjenju, lahko povzroči ogromno škode, da o raznih zunanjih vplivih kot so poplave, toča, potresi, neurja ali konec koncev vlomilci niti ne govorimo. A brez skrbi, s premišljenimi odločitvami lahko poskrbimo, da bo kljub nevarnostim, ki prežijo na nas, naše bivanje popolnoma brezskrbno.

Kako se učinkovito zavarovati pred roparji in vlomilci?

Ljudje smo družabna bitja, a se po napornih delovnikih, številnih opravkih in druženju s prijatelji vedno radi vrnemo v toplo in udobno zavetje doma. Gre za naš varen pristan, v katerem so dobrodošli le povabljeni gostje, pred ostalimi, zlasti vlomilci in tatovi, pa ga je treba ustrezno zavarovati in zaščititi.

Pozeba povzročila 50 milijonov evrov škode

Državni sekretar Anton Harej si je ogledal nastalo škodo na sadnem drevju zaradi pozebe v Vipavski dolini. Najhuje so prizadeti sadovnjaki v nižjih predelih Vipavske doline in slovenske Istre, kjer je odvisno od vrste sadnega drevja škoda lahko tudi 100-odstotna. Harej je prizadetim sadjarjem obljubil pomoč države v obliki različnih ukrepov.

Tako boste zaščitili svoj dom

Dom je naše varno zavetje, prava oaza miru, kjer se lahko popolnoma sprostimo in brezskrbno uživamo s svojimi bližnjimi. Pri tem je treba upoštevati, da je življenje včasih polno nepredvidljivih dogodkov, ki lahko v hipu uničijo tisto, kar nam je najbolj dragoceno – naše varno pribežališče.

Najboljše rešitve za vaš dom

Dom je naše varno zavetje, zato je še kako pomembno, da poskrbimo za celovito področje energetskih rešitev, s katerimi bomo v svoj dom vnesli pravo energijo, toplino in svežino. V nadaljevanju vam zato predstavljamo vse prednosti, ki jih ima posamezna energetska rešitev, kar vam bo zagotovo koristilo pri iskanju najboljše celostne rešitve za vaš dom.

Tudi Slovenija ima bogato banko semen

Ste vedeli, da imamo v Sloveniji semensko banko za rastline? V hrambi imajo vse od klasičnih vrst do ogroženih vrst in celo endemitov. Preberite si, zakaj je hramba semen pomembna.

Posledice neurja v kmetijstvu in gozdarstvu

Ponekod po državi so se razvila krajevna lokalna neurja z močnejšim vetrom in točo, zato na terenu strokovne službe preverjajo stanje, ki so ga povzročile padavine, je javilo Ministrstvo za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano.

Poglejte, koliko je upravičen strošek za mrežo proti toči

Najboljši obrambi pred posledicami toče sta zaščitna mreža in zavarovanje kmetijskih pridelkov pred točo.

So v predlog zakona zajeti tudi kmetje?

Vlada RS je včeraj sprejela Predlog zakona o interventnih ukrepih za omilitev posledic epidemije nalezljive bolezni SARS-CoV-2 za državljane in gospodarstvo, t.i. zakonski protiKoronapaket. Glavni cilj predloga zakona je omiliti posledice virusa COVID-19 za državljane ter gospodarstvo z ukrepi na različnih področjih. S področja kmetijstva, živilske industrije, ribištva in gozdarstva zakon prinaša obsežne spremembe in olajšave za celotni sektor.

Pozeba v teh dneh povzroča škodo predvsem sadjarjem

Nizke temperature, mrzel veter in ponekod celo sneg v teh dneh na nekaterih območjih Slovenije že povzročajo škodo na kmetijskih površinah. Kot je povedala Dušica Majer iz Kmetijsko-gozdarske zbornice Slovenije, bodo največ škode utrpeli sadjarji, saj so nekatere vrste, ki so v polnem cvetu, že precej poškodovane.

To so novi ukrepi ministrstva za zagotavljanje nemotene oskrbe s hrano

Vlada RS je na ponedeljkovi večerni seji obravnavala prvi paket ukrepov za blaženje posledic ukrepov za boj proti širjenju okužbe z novim koronavirusom covid-19, ki bo prebivalstvu in gospodarstvu omogočil lažje poslovanje, s čimer pa se bo povečala tudi socialna varnost državljanov.

Rešitve za dom, prilagojene vsakemu posamezniku

Začela se je nova, že tretja sezona težko pričakovane in priljubljene oddaje Delovna akcija. V preteklih dveh sezonah smo obnovili kar dvajset domov širom Slovenije, zaradi vseh srečno končanih zgodb pa je Ana znova potrkala na njihova vrata. Na našem portalu bomo tako kot vsako leto skrbno spremljali prenove in razkrivali podrobnosti.

Nepremičninski posredniki - kaj je njihova vloga?

Če ste kadar koli iskali stanovanje za najem ali celo kupovali lastno nepremičnino, potem ste se prepričali, da to resnično ni enostavna naloga. Iskanje pravega doma, ki bo ustrezalo našim željam, potrebam in finančnim zmožnostim, lahko traja več mesecev ali celo let. Tisti, ki nimajo časa in volje, da so ves čas na preži in spremljajo oglase, se pogosto obrnejo na nepremičninske agencije. Kaj sploh je njihova naloga in koliko zaračunavajo za svoje storitve?

Poroštvo države: predlog zakona za stanovanjske kredite v javni obravnavi

Ministrstvo za finance je včeraj objavilo predlog zakona o poroštvih države za stanovanjske kredite. Namen je, da bi olajšali začetek samostojne življenjske poti mladim in mladim družinam, s tem ko jim bo država jamčila pri najemu posojila za nakup stanovanja. Predlog bo v javni obravnavi do 10. februarja.

Zato se nakup sončne elektrarne izplača!

Na Petrolovega energetskega strokovnjaka se je obrnil naš bralec. Zanima ga, če in zakaj se nakup toplotne in sončne elektrarne pravzaprav izplača.

ISSN 2630-1679 © 2024, Dominvrt.si, Vse pravice pridržane Verzija: 854