
Pred svojim odhodom skrbno preverimo vso tehnično opremo in se prepričajmo, da filter, grelec in luči brezhibno delujejo. Če bomo skrb za akvarij zaupali znancu ali prijatelju, naj ima ta oseba vsaj osnovno znanje o akvaristiki.
Najpogostejša napaka, ki se v teh primerih dogaja, je namreč preobilno hranjenje. Če ne poznamo osebe, ki bi imela vsaj nekaj izkušenj z akvaristiko, je bolje, da akvarij v času odsotnosti prepustimo akvarijski tehniki.
Hranjenje rib
Če gre za krajšo odsotnost (manj kot 3 dni), lahko ribe brez težav pustimo brez hrane, saj bodo zdrave ribe ta "post" brez težav prestale. Ob daljši odsotnosti pa imamo dve možnosti, in sicer je primernejša med njima uporaba samodejnega akvarijskega krmilnika. To je naprava, ki nam samodejno odmerja hrano v akvarij, nastavljamo lahko celo število obrokov na dan.
Paziti je treba le na to, da izberemo hrano, ki se ob morebitnem vdoru vlage v krmilnik ne sprime, zato raje izberimo hrano v granulah.
Druga rešitev glede hranjenja so posebne hranilne tablete, ki se topijo več dni zapored (običajno okoli 7 dni). V tem primeru moramo po svoji vrnitvi nemudoma zamenjati del vode, saj hrana v tabletah vodo onesnaži.
Luč v akvariju
Prižiganje in ugašanje luči se najlažje rešita s časovnimi stikali, na katerih do minute natančno določimo, kdaj se luči prižgejo in kdaj ugasnejo. Nekateri novejši modeli akvarijev imajo časovna stikala že vgrajena, mogoče pa jih je kupiti tudi v vsaki trgovini z elektromaterialom.
Uporaba samodejnega hranilnika in časovnega stikala je praktična tudi takrat, ko smo doma, saj imamo tako z akvarijem veliko manj dela.
In kako do čim bolj urejenega akvarija?
Ste se nam že pridružili na naši Facebook strani ? To lahko storite s klikom na
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV