
Poleti veliko živali zaradi visokih temperatur zaužije manjšo količino hrane, zaradi česar vam ni treba skrbeti. Pri vseh živali pa bodite pozorni, da bodo imeli na voljo vedno dovolj vode. Da bodo zaužili dovolj tekočine jim lahko pomagate tudi tako, da jim ponudite več mokre hrane. Vendar pri tej pazite, da ne bo ostajala v posodicah ali kletkah, saj se lahko v njih razvijejo bakterije ali zaredijo muhe.
Psi in mačke
Psi in mačke poleti potrebujejo predvsem veliko sveže vode, ki jim mora biti vedno na voljo.
Mokro hrano (konzerve, kuhano hrano in hrano v vrečkah) jim ponudimo le za kratek čas, saj se hitro pokvari in lahko povzroča prebavne motnje. Zato jo poleti ponudimo v manjših in pogostejših obrokih, postano hrano pa raje zavržemo. Poleti naj bo hrana lahka, saj ne potrebujejo energije za ogrevanje telesne temperature. Pozabiti ne smemo, da se tudi postana voda poleti pokvari, zato jo je treba nujno redno menjavati.

Ptiči
Tudi ptiči poleti potrebujejo veliko sveže vode, poleg tega jim pripravimo tudi kopel, v kateri se bodo lahko ohladili. Ptice vsak dan tudi poškropimo oziroma oprhamo. Sveže sadje, zelenjavo in kašice zamenjamo za briketirano semensko hrano, saj se v poletni vročini hrana hitro pokvari. Svežo hrano jim ponudimo le v manjših obrokih in ostankov ne puščamo v kletkah. Tudi ptiči imajo poleti manjše potrebe po močni hrani, saj ne potrebujejo veliko energije za ogrevanje.
Glodavci
Glodavcem poleti večkrat zamenjajmo vodo in njihovo mokro hrano (sveže sadje, zelenjavo, kuhano hrano in kašice) zamenjajmo za briketirano semensko hrano. Da jim ostanki sveže hrane ne bi povzročali prebavnih motenj, njihovo kletko redno čistimo. Prav gotovo jim lahko ponudimo tudi njihovo najljubšo svežo sezonsko hrano, pazimo le, da ta ne bo ostajala v kletki.
Ribe
Ribam hrano dajemo zjutraj in zvečer. Poleti moramo še posebej paziti na pravo količino hrane in jim je dozirati le toliko, kolikor je lahko pojejo v treh minutah, saj lahko ostanki zaradi visokih temperatur zastrupljajo vodo. Vedeti moramo tudi, da poleti ribe dodatno hrano najdejo v ribniku, zato jih hranimo manj kot spomladi ali jeseni. Tisti, ki se za konec tedna odpravijo na morje ali gredo na daljši dopust, lahko ribam hrano priskrbijo s krmilnikom ali jim ponudijo depo-hrano. Pred odhodom se moramo nujno prepričati o pravilnem delovanju krmilnika, saj lahko napačno nastavljen krmilnik naredi več škode kot koristi.
Plazilci
Hrana pri plazilcih je poleti velikokrat obilnejša, saj je njihov metabolizem hitrejši in jim toplo obdobje ugaja (grške želvice, večina kač, trnorepe agame, ...). Seveda je izjemno pomembna tudi sveža voda, prav gotovo pa je treba iz terarijev pospraviti vso nepojedeno svežo hrano. Plazilci bodo v poletju zelo uživali, vendar pa naj bo morebitno sončenje kratkotrajno, saj niso navajeni sonca.
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV