Dominvrt.si
Zdravljenje Zavčevega psa z matičnimi celicami - 3

VIDEO: Zdravljenje psa Dejana Zavca

Biba Jamnik Vidic
16. 05. 2012 11.11
4

Ko smo pred mesecem dni obiskali Dejana Zavca, nam je povedal, da ima njegov nemški ovčar Eros težave s kolki. Predlagali smo mu, naj poskusi z novim načinom zdravljenja z matičnimi celicami. Dejan se je strinjal, zato smo poklicali Mateja Zupanca, veterinarja iz Veterinarske bolnice Šentjur, ter se dogovorili za postopek.

Na našem portalu boste lahko spremljali celoten potek Erosovega zdravljenja. Čez 14 dni mu bodo v obolele sklepe vbrizgali matične celice, čez tri mesece pa se bodo že videli prvi rezultati zdravljenja.

Zdravljenje z matičnimi celicami v tujini poteka že od leta 2003, pri nas pa so se za tak način zdravljenja prvi odločili pri Veterinarski bolnici Šentjur, in sicer novembra 2009. "Do danes smo v sodelovanju s podjetjem Animacel, ki je to metodo zdravljenja razvil, zdravili približno 50 psov in dva konja. Rezultati so dobri, pravzaprav so nad našimi pričakovanji, tako da smo zelo zadovoljni," je povedal Matej Zupanc, direktor bolnišnice.

Slovensko podjetje Animacel v svetovnem vrhu

Pri podjetju Animacel, ki se ukvarja z zdravljenjem živali z matičnimi celicami, so prvi v Sloveniji ter v srednji in jugovzhodni Evropi, ki so ponudili takšno zdravljenje.

Na svetu so namreč samo tri podjetja, ki delajo z matičnimi celicami. Eno prihaja iz Amerike in drugo iz Belgije. Slovenska metoda je od drugih dveh manj invanzivna in natančnejša.

 

Ortoped, mag. Bojan E. Frantar, je Dejanu razložil, kakšne so Erosove zdravstvene težave.
Ortoped, mag. Bojan E. Frantar, je Dejanu razložil, kakšne so Erosove zdravstvene težave. FOTO: Damjan Žibert

Kako deluje zdravljenje z matičnimi celicami?

Cena zdravljenja z matičnimi celicami je do 500 EUR z vštetim davkom.
Gre za postopek zdravljenja, ki v sorazmerno kratkem času in ob sprejemljivih stroških omogoča učinkovito zdravljenje in lajšanje težav pri številnih živalskih bolezni, kot so obraba hrustanca, kolčne displazije, artroze ter poškodbe in vnetja kit in vezi.

Klinični potek zdravljenja je dokaj preprost in tudi za žival dokaj nestresen. Veterinar živali v splošni anesteziji odvzame košček maščobnega tkiva (dva do tri grame), običajno na hrbtu. Iz odvzetega maščobnega tkiva se v posebnem laboratoriju osamijo matične celice, ki jih namnožijo. Ko se celice namnožijo na tri do pet milijonov, jih veterinar vbrizga v obolele sklepe.

 

Profesor doktor Gregor Majdič in doktorica Katarina Čeh sta lani za svojo inovacijo na področju zdravljenja prejela prvo rektorjevo nagrado za naj inovacijo Univerze v Ljubljani.
Profesor doktor Gregor Majdič in doktorica Katarina Čeh sta lani za svojo inovacijo na področju zdravljenja prejela prvo rektorjevo nagrado za naj inovacijo Univerze v Ljubljani. FOTO: Damjan Žibert

 Več o zdravljenju z matičnimi celicami si lahko preberete v članku – VIDEO: Slovenija z revolucionarno metodo zdravljenja.

Ste se nam že pridružili na naši Facebook strani? To lahko storite s klikom na

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.

Komentarji (4)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV
ISSN 2630-1679 © 2024, Dominvrt.si, Vse pravice pridržane Verzija: 698