Idejna zasnova koruznega labirinta izhaja iz diplomskega dela Luke Kastelica, ki je diplomiral na Visoki šoli za turizem. »V diplomski nalogi sem natančno raziskal koruzne labirinte po svetu in kasneje želel idejo udejanjiti pri nas,« je povedal Kastelic.
Povezal se je z Bojanom Gogalo – diplomantom Visoke šole za podjetništvo, s katerim sta ustanovila turistično društvo V naravi.
Luka je svojo idejo koruznega labirinta dopolnil še z dodatnima področjema, kot sta gozd in travnik. Tako je nastal na dveh hektarjih površine obsežen tematski park z imenom Labirint Bled, v katerem se obiskovalci sprehajajo po koruznem, gozdnem in travniškem labirintu.

»Obiskovalci parka na zanimiv način narave ne samo spoznajo, ampak jo tudi občutijo, saj so v parku informativne in interaktivne točke, ki jih pripravijo, da aktivno sodeluje pri spoznavanju narave. Preko nekaterih interaktivnih točk spoznavajo tudi sebe, saj izboljšujejo orientacijo, kreativnost ali spoznavajo videz gozda v pogledu optične iluzije. Za nekaj interaktivnih točk smo dobil navdih v ''Parku občutij'' iz Avstrije, s katerim sodelujemo v smislu izmenjave idej,« sta povedala ustanovitelja parka.
Komentarji (5)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV