Vrt, ki je nastajal od leta 1924, si je zamislil francoski slikar Jacques Majorelle.
Rastline s potovanj
V vrtu, ki ga je slikar leta 1947 odprl za obiskovalce, lahko občudujete rastlinstvo kar iz petih celin. Na skoraj petih hektarjih se bohotijo različni kaktusi, bungevilije, agave, palme, bananovci, bambusi.
Med njimi najdete tudi pri nas priljubljene pelergonije.

Vrt zaključuje slikarjev atelje, ki je zaradi indigo modre barve prava paša za oči. Pročelje ateljeja lepo dopolnjujeta še modro zelena in rumena barva. V enakih barvah so tudi cvetlični lonci, stebri pergol in robovi fontan.
In prav kontrast med indigo modro, ki še posebej močno žari na afriškem soncu, je vrtu dala tudi ime majorelle – modra.
Yves Saint Laurent vrt rešil pred propadom
Po Majorelleovi smrti je vrt začel propadati, dokler ga leta 1980 nista kupila Pierre Bergé in Yves Saint Laurent. Vrt sta nova lastnika leta 2001 temeljito obnovila. Nasadila sta precej novih vrst rastlin in uredila tudi sodoben namakalni sistem.

Zadnji dom slavnega kreatorja

Yves Henri Donat Mathieu Saint Laurent se je rodil leta 1936 v Alžiriji in še kot najstnik odšel v Francijo. Z modo se je začel ukvarjati pri 17. letih, ko se je preselil v Pariz. Kmalu je začel delati za modnega velikana Christiana Diorja.
Leta 1957, pri svojih 21. letih, je po Diorjevi smrti prevzel vodenje modne hiše Dior. Nekaj let kasneje pa je s pomočjo svojega življenjskega sopotnika Pierrea Bergeja ustanovil lastno modno hišo Yves Saint Laurent, ki je postala ena izmed najbolj priznanih blagovnih znamk.
Grobnica pod palmami
Yves Saint Laurent, eden vodilnih francoskih modnih oblikovalcev 20. stoletja, je umrl leta 2008 zaradi tumorja na možganih. Za svoje zadnje počivališče si je izbral Afriko.
Pokopan je v grobnici sredi bujnega vrta.
Komentarji (1)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV