1. Največji kos pohištva postavite zraven največje stene.
2. Pri majhnih stanovanjih vedno izberite 'odprto' pohištvo. Stoli in mize, pri katerih so vidne noge ali drugače povedano stojijo na nekoliko daljših in tankih nogah, so dobra izbira, medtem ko so nizka pohištva, tesno ob tleh, slaba. Prav tako se ne odločajte za velike sedežne garniture z debelim ali na debelo obloženim hrbtom oziroma naslonjalom.
3. Ne glede na karkoli si zagotovite prehode med pohištvom.
4. Znebite se vsega, kar nujno ne potrebujete. Vsak odvečen predmet, vam bo zasedel in tako posledično pomanjšal prostor.
5. Povsod, kjer lahko, namestite ogledala in steklo.
6. Prostor osvetlite. Naj bo svetel.
7. Pri izbiranju barv, se odločite za svetle in pastelne barve.
8. Vzdržujte red in čistočo.
Poizkusite z večnamenskimi kosi pohištva
Da vsi bivalni prostori niso prav veliki, se zavedajo tudi proizvajalci in oblikovalci pohištva. V takšnih primerih so večnamenski kosi pohištva skoraj nujni. Zelo domiselne so tako na primer postelje s predalniki, večnamenske police in podobno. Nadvse praktične so tudi vgradne omare, v katere lahko spravite kar največ stvari. Ni dovolj, da je omara lepa, draga in masivna, saj vam bo poleg tega, da zavzame ogromno prostora bore malo služila. Pomembno je, da ste pozorni na njeno uporabnost bolj kot na njen videz. Poglejte po svojem prostoru in poiščite kotičke, kjer bi jih lahko namestili.
Zgodba Jay Shaferja
Zanimiva zgodba, ki zagovarja življenje v majhnih domovih, pa tokrat prihaja iz Amerike. Jay Shafer se je zaradi miniaturne hiše, v kateri živi že celo desetletje, odrekel prostorni vili, ki si jo je pred leti zgradil. Takrat je užival na kar 370 kvadratnih metrih, danes pa za svoje bivanje potrebuje bistveno manj.
Jay Shafer je zagovornik življenja v majhnih hišah
"Začel sem z življenjem na karseda majhni površini, ko sem ugotovil, da po nepotrebnem tratim preveč prostora. Ne vidim razloga, da bi oseba, kot sem jaz, z minimalnimi potrebami živela v veliki hiši," pripoveduje Shafer, ki obenem zagotavlja, da živi povsem kvalitetno in udobno.
"Najtežji del oblikovanja notranjih prostorov malih hiš je odločanje o tem, kaj vam je v resnici pomembno in kaj potrebujete, da boste zares srečni," zaupa medijem podjetnik, ki je za izgradnjo svojo mini hišice porabil približno 500 evrov. Finančnega vložka pa je bilo za vsega skupaj 1000 evrov.
Po miniaturnih stanovanjih znana predvsem Kitajska
Sicer pa je po svojih miniaturnih stanovanjih znana predvsem kitajska prestolnica Peking. V mestu, kjer v nasprotju z nizkimi prihodki prevladujejo visoke najemnine, si veliko prebivalcev dejansko ne more privoščiti bivanja v večjem stanovanju, zato so se primorani zadovoljiti že z nekaj kvadratnimi metri. V skrajnost je šel lastnik šestnadstropne stavbe v centru mesta, ki je zgradbo preuredil v 55 bivalnih prostorov, ki v povprečju merijo komaj 4,5 kvadratna metra.
Ste se nam že pridružili na naši Facebook strani ? To lahko storite s klikom na
Komentarji (8)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV