Dominvrt.si
rezervni deli za trampolin

Kaj storiti, če se vaš trampolin poškoduje? Izberite prave rezervne dele!

P.R.
14. 04. 2023 08.00
0

Trampolin je zadnja leta nadvse priljubljen način preživljanja prostega časa otrok in družin in to zunaj, kjer se je še lažje prepustiti igrivosti, zabavi ter brezskrbnosti. Gre za igralo, ki pomaga razvijati otrokove motorične spretnosti, če ga uporablja v družbi, pa celo spodbuja njegove socialne veščine.

Vendar trampolin v primerjavi z drugimi pripomočki zahteva nekaj več pozornosti, saj je treba neprestano skrbeti, da je v brezhibnem stanju, torej nepoškodovan. 

V nadaljevanju se bomo posvetili nasvetom, s pomočjo katerih to doseči, in smernicam za izbiro pravih rezervnih delov, kot so mreža, ponjava, vzmeti, pokrivalo in obroba za trampolin.

Vse najdete v spletni trgovini G-sport, kjer se imate možnost podrobno seznaniti z informacijami o posameznem artiklu. 

Za dodatna vprašanja, pomoč pri izbiri ali svetovanje in ogled pa so tekom delovnega časa na voljo tako na sedežu podjetja kot na telefonski številki in elektronskem naslovu. 

Kako otroku zagotoviti varno igro na trampolinu?

Varnost je v primeru trampolina ključna, zato ga je treba redno pregledovati in primerno vzdrževati, saj je v nasprotnem tudi najmanjša poškodba lahko usodna. 

Posamezne dele je najbolje zaščititi pred vremenskimi vplivi in jih, ko se na katerem od njih odrazi duh časa, pravočasno zamenjati (denimo obrobo za trampolin, vzmeti ali ponjavo), predvsem pa trampolin uporabljati v skladu z navodili in priporočili

Trampolin
Trampolin FOTO: Arhiv naročnika

Kombinacija vsega naštetega bo podaljšala njegovo življenjsko dobo, zato bo otroško veselje trajalo dlje, več pa bo tudi doživetij, ki jih bodo vaši najbližji vzeli s sabo v odraslost.

Sledijo napotki, na osnovi katerih lahko možnosti za poškodbe trampolina in otrok kar se da zmanjšate.

- Izberite kakovostno opremo preverjenih proizvajalcev. Najpomembnejši sta sama ponjava in konstrukcija, ki morata biti izredno močni, enako pa velja tudi za druge pomembne dele, kot so mreža, vzmeti, vijaki in ponjava za trampolin, pod katero ne sme biti prehoda.
- Družinske člane in goste seznanite z navodili za uporabo in postavite pravila. Poškodbe na trampolinu najpogosteje nastanejo zaradi nepravilne uporabe, ta pa je nevarna tudi za vse vpletene. Pomembno je, da je na trampolinu naenkrat samo ena oseba, da skačete bosi, brez očal, ur, nakita in drugih dodatkov, vključujoč telefon, in da trampolin uporabljate izključno takrat, ko je ta povsem suh.
- Trampolin redno pregledujte in vzdržujte. Če opazite eno samo raztrganino (na katerem koli delu), trampolina ne uporabljajte. Bodite posebej pozorni na nosilne dele, ki ne smejo biti ne polomljeni ne razmajani, trde dele, ki morajo biti vedno zaščiteni (pomembna je predvsem obroba za trampolin), ponjavo, ki ne sme imeti lukenj, zaščitno mrežo, ki ne sme biti raztrgana, in vzmeti, ki morajo biti pravilno nameščene kot v prvotnem stanju (nikakor raztegnjene).
- Igralo postavite na vodoravna, trdna tla in obložite s podlogo, medtem ko naj bo okolica prosta. Trampolin je treba dobro pričvrstiti, da je ta stabilen, in ga nato umestiti v okolje z vodoravnimi, trdnimi tlemi (a ne trdimi, denimo betonom ali asfaltom), ki jih je priporočljivo prekriti s podlago, katere absorpcija energije je optimalna, denimo s plastjo lesenih sekancev, drobljenega lubja, peska ali z atestirano gumo. V okolici trampolina naj ne bo ničesar (praviloma 2,5 metra), še bolje pa je, če namestite mrežo za trampolin in s tem dodatno zaščitite razposajene razgrajače.

Za dodaten nasvet naj velja, da se, kadar gre za manjše otroke, v času uporabe trampolina priporoča prisotnost odraslega, ki lahko vnovič preveri, ali je nameščena obroba za trampolin in ali ta izpolnjuje varnostne zahteve ter hkrati poskrbi, da se otrok na trampolin povzpne po lestvi oziroma stopnicah.

Trampolin je poškodovan! Kaj storiti?

Nepravilna skrb za trampolin, nezaščitenost in redna izpostavljenost dežju, snegu, UV-žarkom ter obraba so najpogostejši razlogi za menjavo posameznih delov

Pri tem velja omeniti pomen brezhibnega stanja prav vseh delov in dodatkov trampolina, od sidra, vzmeti, stopnic, vijakov, čepov za napenjanje mreže, ponjave in pritrdilnih nosilcev za ogrodje do obrobe za trampolin in zaščitne pene. 

A četudi trampolin redno vzdržujete, bo posamezne dele treba prej ali slej zamenjati. Od vseh delov se najhitreje obrabi obroba, ki v povprečju zdrži približno dve leti (odvisno od vremenskih pogojev in uporabe). Prav tako velja tudi za mrežo, da jo je treba zamenjati na dve do tri leta, ker se v tem času pojavijo raztrganine.

Navajamo nasvete, ki naj vam bodo v pomoč pri nakupu rezervnih delov za trampolin. Najdete jih v bogati ponudbi spletne trgovine G-sport.

Ponjava za trampolin

Pri ponjavi praviloma prihaja do odstopanja v vrednosti nekaj centimetrov, zato naj vas ne preseneti, če vam bo prodajalec prodal ponjavo, večjo od vaših meritev. Za pravilen nakup je sicer treba poznati število vzmeti in izmeriti zunanji rob ogrodja.

Ponjava za trampolin
Ponjava za trampolin FOTO: 24UR ZVEČER

Obroba za trampolin

Tudi pri obrobi za trampolin prihaja do manjšega odstopanja, da bi izbrali pravilno, pa je treba izmeriti premer zunanjega roba ogrodja. V pomoč vam je lahko dejstvo, da trampolini z notranjo mrežo zahtevajo obrobo za trampolin standardnih mer, tisti z zunanjo mrežo in vzmetmi pa širšo obrobo za trampolin.

Obroba za trampolin
Obroba za trampolin FOTO: Arhiv naročnika

Mreža za trampolin

Nakup mreže je najzahtevnejši, saj je treba poznati število palic in izmeriti premer zunanjega roba ogrodja ter premer bodisi notranje bodisi zunanje mreže (premer te se vedno meri na sredini), ki jo lahko kadar koli zamenjate. Če želite zunanjo zamenjati za notranjo, preprosto kupite notranjo, vendar boste potrebovali še čepe za napenjanje in peno za palice. Če želite notranjo zamenjati za zunanjo, pa kupite zunanjo in ob namestitvi poskrbite za zaščito in odstranitev vseh ostrih robov.

Mreža za trampolin
Mreža za trampolin FOTO: Arhiv naročnika

Pokrivalo za trampolin

Izmerite premer zunanjega roba ogrodja in trampolin, ko ga ne uporabljate, zaščitite.

Vzmeti za trampolin

Preverite obstoječo vzmet, a upoštevajte, da so zaradi njene raztegnjenosti možna odstopanja. Pazite tudi, da je ne boste merili v času napetosti.

Jasno je, da so prav vsi deli – mreža, vzmeti, pokrivalo, ponjava in obroba za trampolin – na voljo v več velikostih. A bo varnost zagotovila le prava. 

Ker pa je to treba pravilno namestiti, vas v spletni trgovini G-sport, kjer najdete prav vse pripomočke za igro na trampolinu, opremimo z navodili za montažo in uporabo, medtem ko smo vam za dodatno pomoč ali svetovanje na teh področjih na voljo na vseh kontaktnih naslovih.

Naročnik oglasa je Spletnik. 

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
ISSN 2630-1679 © 2024, Dominvrt.si, Vse pravice pridržane Verzija: 836