"V prostorih naše Male tržnice med Dominkuševo in Kersnikovo ulico živi Kotiček ponovne uporabe," so navdušeno zapisali pri Mariborski tržnici, pojasnili so še, da lahko tja prinesete najrazličnejše manjše uporabne predmete, ki jih doma ne potrebujete več, so še vedno lepo ohranjene in jih bo nekdo zelo vesel: "Seveda pa lahko tudi vzamete kaj, česar nekdo več ni potreboval."
Kotiček je ob podpori Mestne občine Maribor vzpostavilo podjetje Snaga Maribor v sodelovanju z dnevnim centrom za aktivnosti starejših Toti DCA: "Vsi si želimo čim manj odpadkov, zato bo MO Maribor še naprej omogočala in spodbujala različne aktivnosti krožnega gospodarstva. Cilj je, da izdelki čim dlje ostajajo v uporabi in krožijo med ljudmi – ter nas tako tudi povezujejo med seboj. Vabljeni v Kotiček ponovne uporabe, kjer lahko tudi posedite, s kom poklepetate," so še dodali za konec.
Količina v Sloveniji nastalih odpadkov se povečuje
V Sloveniji je v 2019 nastalo kar 8,4 milijona ton vseh vrst odpadkov, od tega skoraj 5,1 milijona ton ali 60 % gradbenih odpadkov, so zapisali pri SURS ter dodali, da je komunalnih odpadkov leta 2019 v Sloveniji nastalo nekaj več kot 1.064.000 ton in so tako predstavljali 13 % vseh v tem letu nastalih odpadkov. Prebivalec Slovenije je v 2019 v povprečju proizvedel 509 kg komunalnih odpadkov, 14 kg več kot v 2018.
Na odlagališča odpadkov je bilo v Sloveniji v 2019 odloženih 169.000 ton vseh vrst odpadkov, to je skoraj 8 % več kot v prejšnjem letu. 92 % teh odpadkov je bilo odloženih na komunalnih odlagališčih odpadkov, 6 % na industrijskih in 2 % na odlagališču za nevarne odpadke. Med odloženimi odpadki so prevladovale mešane frakcije komunalnih odpadkov in ostanki po mehansko-biološki obdelavi odpadkov (skupaj 68 %), sledili so gradbeni odpadki (13 %) ter odpadki iz proizvodnje in obdelave celuloze in papirja (11 %).
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV