Zračenje trate
Zračenje trate po dolgi zimi pomaga izboljšati pretok zraka, vode in hranil do korenin trave. Trato lahko prezračimo ročno ali strojno. Ročno zračenje trate se izvaja s pomočjo grabelj ali posebnih orodij, ki ustvarjajo luknje v tleh. To omogoča boljši pretok zraka in vode v tla ter spodbuja zdrav razvoj koreninskega sistema.
Strojno zračenje je vsekakor bolj učinkovito za večje travnate površine. S prezračevalnikom v tleh ustvarimo luknje in odstranimo odvečno šoto ter mrtvo travo, kar omogoča boljši pretok zraka in hranil v tla.
Gnojenje trate
Spomladi travi primanjkuje hranil, zato je gnojenje trave ključnega pomena. Izberite kakovosten gnoj za trato, ki vsebuje uravnoteženo mešanico dušika, fosforja in kalija. Dušik spodbuja rast listov, fosfor pa spodbuja razvoj korenin, kalij pa pomaga travi, da postane bolj odporna na stres.

PRVA KOŠNJA:
Ko temperatura zraka doseže približno 10 stopinj Celzija in trava začne aktivno rasti, je čas za prvo košnjo. Pri prvi košnji trave spomladi upoštevajte naslednje smernice:
- Višino kosilnice nastavite na približno 5 cm. Na začetku naj bo višina trave nekoliko višja, da omogoča boljšo fotosintezo in razvoj korenin.
- Ne kosite več kot tretjino višine trave naenkrat, da ne bi poškodovali koreninskega sistema.
- Pred košnjo poskrbite, da je travna površina suha, da se izognete poškodbam trave.
- Po prvi košnji redno košite travo in jo vzdržujte na optimalni višini, ki bo spodbujala zdrav razvoj koreninskega sistema in preprečila rast plevelov.
- Z motorno koso pokosite robove zelenice ob poti in okoli objektov na vrtu

Več o negi trate in pravilni košnji si preberite v praktičnih nasvetih na naši spletni strani, kjer si lahko ogledate tudi aktualno ponudbo vseh naprav STIHL. Informacije o spomladanski akciji bencinskih motornih kos pa najdete tukaj.
Naročnik oglasa je Unicommerce, d. o. o.