Kot so sporočili z Mestne občine Celje, je največja težava plastična embalaža, katere količina se je med epidemijo covida-19 zelo povečala. Inšpektorji ponekod tudi ugotavljajo, da so zeleni zabojniki, ki so namenjeni mešanim komunalnim odpadkom, napol napolnjeni, po drugi strani pa so rumeni zabojniki, namenjeni plastični in papirni embalaži, prenatrpani.
Še vedno je precej primerov, ko občanke in občani ne ločujejo. Na občini ob tem ugotavljajo, da so ljudje premalo poučeni, kateri odpadek sodi v kateri zabojnik, dostikrat pa je razlog za nepravilno ločevanje tudi malomarnost. Kosovne in gradbene odpadke prepogosto odlagajo kar ob ekoloških otokih, namesto da bi jih odpeljali in brezplačno odložili v njim najbližji zbirni center. Za občane Mestne Občine Celje je to zbirni center RCERO v Bukovžlaku.
Inšpektorat bo za zdaj znanim kršiteljem izdal pisna opozorila. Naslednja večja akcija nadzora je predvidena v septembru. Na občini takrat pričakujejo izboljšanje, v nasprotnem primeru bodo izdajali plačilne naloge. Predpisana globa za tovrstne kršitve je za fizične osebe 100 evrov, za pravne osebe in samostojne podjetnike posameznike pa 1000 evrov.
Inšpektorat je sicer poostren nadzor ravnanja s komunalnimi odpadki začel že v aprilu. Kljub večkratnim dobronamernim opozorilom in ozaveščanju se namreč še vedno dogaja, da ljudje ne ločujejo ter da se odpadki kopičijo tudi na ulicah, travnikih, v gozdu in ob sprehajalnih poteh, opozarjajo na občini.
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV