Izbranci prihajajo na domove podeželskih junakov. Mitjeve punce so obljubile, da se bo z njihovim prihodom marsikaj spremenilo. Zdi se, da Mitja komaj čaka, da vidi to spremembo. Kako pa se bodo načrti Danice in voditeljice Tanje uresničili pri Franciju? Nekateri že gredo na prve zmenke, drugi pa se o tem šele dogovarjajo.
Mihaela je tako na kmetiji pozdravila Mateja in Uroša, manjka pa tretji snubec Bojan. Prispela snubca pa pozdravi tudi njen oče, ki hitro potipa, kako dobro fanta obvladata kmečka opravila. Po kratkem pogovoru jima je tako hitro pokazal, da ju že čaka prvo opravilo: cepljenje drv. "Priznam, drva sem nazadnje sekal pred 20 leti, pri stari mami, takrat mi je kar šlo," je suveren Uroš. Poglejte, ali se še spomni, kako se cepijo drva:
Vas zanima, kakšna bo reakcija Mihelinega očeta? Ter kako se bodo odrezali ostali kandidati, ki si želijo osvojiti ljubezen izbranca ali izbranke? Ljubezen po domače si lahko ogledate v soboto, ob 20.00 na POP TV. Najnovejšo epizodo pa si lahko še vedno teden dni pred televizijsko premiero ogledate na VOYO.
Novice o oddajah
Ogrevanje na drva je pri nas najpogostejše, saj gre za enega najcenejših načinov ogrevanja
Drva, ki jih uporabljamo za kurjavo, morajo biti zračno suha. Posekan les ima namreč od 40- do 60-odstotno vlažnost, zato ga moramo pred uporabo za kurjavo najprej posušiti. Vlaga ne sme presegati 20 odstotkov lesne mase, kar je v skladu z uredbo o izpustih iz majhnih in srednje velikih kurilnih naprav.
Kurjenje vlažnih drv namreč močno obremenjuje okolje, poleg tega vlažna drva slabše izgorevajo in imajo slabši izkoristek energije, to pa pomeni tudi višje stroške ogrevanja.

Najprimernejši domači vrsti lesa za zgorevanje med listavci sta bukov in gabrov les, ker ju je največ na razpolago, imata dobre zgorevalne lastnosti, sta relativno dostopni in cenovno sprejemljivi vrsti lesa. Za kurjenje lahko uporabljamo tudi druge vrste lesa, kot so hrastov, kostanjev, akacijev, brezov in topolov les, les sadnega drevja ipd. Kuri pa se lahko tudi les iglavcev, kot so smreka, bor in jelka, pojasnijo na Ministrstvu za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano.
ZPS potrošnikom svetuje tudi, naj se pravočasno pripravijo na kurilno sezono ter upoštevajo priporočila za ustrezno pripravo in kurjenje drv. Bukova drva naj bi se sušila dve leti, prav toliko časa tudi jesenova drva in drva iz lesa sadnega drevja, lipova, jelševa in smrekova drva eno ali dve leti, hrastova pa dve ali tri leta.
Kako zlagamo drva?
Najprej pripravimo podlago, na katero bomo zlagali drva, in sicer naj bodo drva od tal dvignjena 20–30 cm. Suha drva zlagamo eno na drugo, med posameznimi vrstami moramo pustiti nekaj prostora (5–10 cm), da se sušijo in ne začnejo gniti. Prva vrsta naj bo od stene oddaljena 5–10 cm. Drva morajo biti zaščitena pred dežjem (pokrita) ter izpostavljena soncu (če imamo možnost, jih zlagamo ob steno, ki je orientirana na jug).

Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV