Tuširanje rastlin
Gospa Marija Burja opozarja, da redno zalivanje rastlin s primerno količino vode in zadostna izpostavitev sončim žarkom nista dovolj. Marsikateri lastnik sobnih rastlin tega ne ve, vendar priporočljivo je, da jih sem ter tja tudi oprhamo. To pa seveda ne velja za vse rastline. Dodatno vlaženje potrebujejo predvsem rastline tropskega izvora oz. rastline, ki imajo večje liste (npr. fikus ali zamija), nikakor pa ne smemo tuširati ali škropiti rastlin z dlakavimi listi (npr. vijolice).
Pozorni moramo biti tudi na to, da rastline nikoli ne tuširamo, ko je ta popolnoma suha. Že pred škropljenjem oz. tuširanjem moramo rastlino zaliti oz. rahlo navlažiti.
Rastlino lahko stuširamo na podoben način, kot to počnemo sami s seboj. Nesemo jo v kopalnico in položimo v kad ali tuš kabino, nato pa pričnemo s tuširanjem. Paziti moramo, da tok ni premočan, približati se želimo učinku dežja. Pozorni moramo biti tudi na to, da se v okrasnem loncu ne nabere preveč vode, kar je je odveč, jo odlijemo, lahko pa rastlino celo pustimo v kadi oz. tuš kabini malce dlje, da se ta odcedi, šele nato pa jo postavimo nazaj na stalno mesto.
Tega seveda ni treba početi dnevno, rastline nam bodo hvaležne že, če se te prakse poslužujemo nekajkrat letno. Poleg tega, da rastlinam na ta način dovajamo vodo, ima tuširanje še mnoge druge pozitivne učinke. Tuširanje z njihovih listov odstranjuje prah, ki sicer otežuje proces dihanja rastlin. Redna prha z njihovih listov odstranjuje tudi škodljivce oz. vse nezaželene obiskovalce.
Razvajajte svoje rastline tudi vi, te vam bodo izjemno hvaležne!
Gospa Marija Burja bo Tanji pokazala tudi, kako lahko doma posadimo čebulico amarilisa, ki nas bo, ko zacveti, razveselila z naravnost čudovitimi cvetovi. Več o sajenju amarilisa lahko izveste v spodnjem video posnetku.
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV