Kot poroča BBC, so se prebivalci mesta Fujikawagučiko maja letos odločili, da naredijo konec obleganjem turistov, ki so se gnetli ob točki, ki je najbolj primerna za fotografiranje slavne gore. Na priljubljeni foto točki so maja postavili visoko ograjo in tako preprečili fotografiranje. Ker je bil dostop do tega 'edinstvenega pogleda' okrnjen, je posledično upadel tudi turistični obisk.
Zdaj pa so oblasti pregrado umaknile, saj so ocenili, da je uspešno odvrnila naval turistov. Pregrada je bila sprva odstranjena, saj se ta del Japonske pripravlja na prihod tajfuna, a so nato lokalni veljaki odločili, da bo mrežasta zaščita zaenkrat ostala spuščena. V primeru, da se bodo turisti začeli množično vračati v mesto, pa bodo ogrado znova postavili.
Zaradi številnih turistov je bil v središču mesta prometni kaos, prav tako so se lokalni prebivalci pritoževali nad arogantnim obnašanjem turistov, ki so se postavili celo sredi prometne ceste in blokirali promet, da so naredili čim boljšo fotografijo.
Pregrada je zapirala pogled na trgovino Lawson, za katero se dviga največja znamenitost Japonske. Prizor je bil zaradi kontrasta med stavbo in vzpenjajočim se vulkanom še posebej priljubljena točka za fotografiranje, ki je kmalu postala viralna senzacija.
Vedno več mest bije bitko proti masovnemu turizmu, ki je moteč za lokalno prebivalstvo. V Benetkah so morali zaradi pretiranega navala turistov uvesti vstopnino, v Španiji lokalno prebivalstvo dnevno protestira proti množičnem turizmu in njegovim posledicam. Tudi marsikje v Franciji imajo domačini vsega dovolj. Namreč, nekatera najbolj priljubljena mesta v Franciji trpijo zaradi čezmernega turizma, v nekaterih primerih pa število obiskovalcev grozi, da bo uničilo občutljivo naravno okolje. Takšno je tudi mesto Saint-Tropez.
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV