Če naprave izključimo iz vtičnice, ne le preprečimo potencialno nevarnost požara, ampak to lahko pomaga tudi pri varčevanju z energijo. Tudi če je aparat nastavljen v položaj 'izklopljeno', še vedno lahko porablja majhno količino električne energije.
Prihranite pri stroških energije ter se izognite možnosti požara tako, da te elemente odklopite, ko jih nehate uporabljati.
Manjši kuhinjski aparati
Opekači kruha v sebi nosijo veliko nevarnost za potencialni razvoj požara. Podobno velja za druge manjše kuhinjske naprave, kot so cvrtniki, prenosne pečice in podobno. Vse te naprave zato takoj, ko jih nehamo uporabljati, izključimo iz električnega omrežja. Varnostno tveganje predstavljajo tudi aparati za kavo, pekači za vaflje in druge naprave, ki se med delovanjem segrevajo. Ne samo to, pametno je, da jih imamo pod nadzorom, dokler se ti predmeti ne ohladijo.

V hladnejših mesecih lahko majhen grelnik prostorov pomaga dvigniti temperaturo v prostoru, vendar po drugi strani predstavlja veliko tveganje, če ga pustimo brez nadzora. Iz tega razloga ga nikoli ne puščamo priklopljenega, če se ta ne nahaja v našem vidnem polju, in ga obvezno izvlečemo iz vtičnice, ko ga nehamo uporabljati. Čeprav je morda skušnjava, da bi ga v mrzlih zimskih nočeh pustili vklopljenega vso noč, to iz varnostnih razlogov ni priporočljivo.

Polnilci in druge pametne naprave za dom
Naprave za pametni dom so postale bistveni del našega vsakdana, vendar pogosto ne pomislimo, da bi jih v času neuporabe izklopili. Čeprav predstavljajo manjše varnostno tveganje od opekača ali cvrtnika, pa zagotovo porabljajo nepotrebno energijo. Hiter način, kako ugotoviti, ali naprava, kot je denimo polnilec telefonov, porablja energijo, je ta, da nanjo položimo roko. Če začutimo toploto, to pomeni, da je še vedno v stanju delovanja.

Sušilniki in likalniki za lase
Ne samo, da sušilnik za lase predstavlja tveganje za požar, če ga pred uporabo ne ugasnemo pravilno, nevarnost obstaja tudi, če ga pustimo priklopljenega. Ker se običajno uporablja v kopalnici, lahko ob stiku z vodo povzroči električni udar. Ker električna energija teče skozi napravo tudi, ko je izklopljena – a še vedno priključena na elektriko –, obstaja tudi nevarnost za sprožitev požara. To velja za vsa vroča orodja za lase, vključno s kodralniki, sušilci in podobno.

Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV