Dominvrt.si
Nimfa

Nimfa

Tukano
16. 01. 2012 12.17
0

Naravni življenjski prostor nimf so stepe, suhi gozdovi ter polpuščave Avstralije. Obarvanost nimfe v naravi je siva z oranžnimi lički, samčki dobijo pri starosti nekaj mesecev rumeno glavico in izraziteje oranžna lička.

Latinsko ime: Nymphicus hollandicus

Nimfa
Nimfa FOTO: Tukano

Nekaj značilnosti

Gojene nimfe je po barvi težko ločiti, saj obstaja preveč barvnih različic, pri katerih sta si samec in samica zelo podobna. Je zelo učljiva vrsta in se lahko nauči oponašati različne zvoke, tudi človeški glas. Ob zadostni pozornosti se določene besede nauči smiselno uporabljati, kar ji daje poseben čar. V primerno veliki kletki in ob zadostnem ukvarjanju z njo, ptica ni glasna. Ker so družabne živali, jih je priporočljivo gojiti v paru ali v družbi druge skobčevke, lahko pa ji delamo družbo tudi mi, če si le vzamemo dovolj časa, da ptica ne postane depresivna.

Življenjska doba

Ob primerni oskrbi lahko dočakajo 30 let in več.

Osnovni pogoji za dobro počutje

Nimfa potrebuje primerno veliko kletko, ki naj meri za eno do dve ptici 100 X 50 X 50 cm. Če je kletka manjša, moramo ptico redno izpuščati po stanovanju, da se razleta. Kletka naj vsebuje vsaj dve prečki, po možnosti različnih debelin, vejo lijane, lestev za plezanje, različne igrače iz vrvi ter lesa, napajalnik za vodo, posodico za hrano, kopalnico za kopanje v vodi, vpojno steljo ali pesek, gugalnico in zvonček. Če bomo ptice parili, potrebujejo v času gnezdenja pripravljeno gnezdo za nimfe. Kletka naj bo v prostoru, kjer se največ zadržujete. Postavljena naj bo v višini vaših oči, saj se le tako papige dobro počutijo.


Tukaj si lahko še bolj podrobno preberete o lastnostih in potrebah nimf.

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.

Komentarji (0)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV
ISSN 2630-1679 © 2024, Dominvrt.si, Vse pravice pridržane Verzija: 698