Dominvrt.si
Orjaški škorpijoni

Orjaški škorpijoni

Tukano
25. 01. 2012 15.38
0

Vse v ujetništvu najpogostejše vrste žive v tropskih vlažnih pragozdovih in savanah Afrike ter Azije, kjer se skrivajo med listjem ter podrtimi debli dreves. Vsi škorpijoni so nočne živali, nekatere pragozdne vrste so aktivne tudi podnevi in v mraku.

Latinsko ime: rod Pandinus sp. in Hererometrus sp.

Orjaški škorpijoni
Orjaški škorpijoni FOTO: Tukano

Nekaj značilnosti

Pandinuds imperator ter Heterometrus scaber, ki sta tudi najpogostejši vrsti škorpijona, zrasteta do 20 cm, v redkih primerih nekaj centimetrov več. Značilnost vseh vrst je, da pod UV svetlobo fluorescentno odsevajo, dolgotrajna izpostavljenost tej svetlobi je za škorpijone smrtna. Vse orjaške vrste škorpijonov so strupene, a njihov strup človeku ni nevaren, vendar moramo biti v primeru pika izredno pozorni, da v primeru alergične reakcije nemudoma obiščemo zdravnika.

Življenjska doba

Ob pravilni negi živijo do 8 let.

Osnovni pogoji za dobro počutje

Minimalna velikost terarija za odraslo žival naj znaša 20 x 40 x 20 cm, vendar je primernejši večji terarij 30 x 60 x 30 cm, boljši je večji. Terarij opremimo z eno ali več neonskimi cevmi, ki ne sevajo UV spektra. Ob prenizkih temperaturah v terariju namestimo eno grelno žarnico, ki bo dodatno dvignila temperaturni gradient. Na stranice terarija pritrdimo plošče iz hrasta plutovca, barvno fototapeto ali jih pobarvamo s svetlimi barvami (zelena, svetlo rjava). Po dnu natresemo kombinacijo šote in lubja ter terarij opremimo s koreninami ter skalami, po katerih se bo lahko gibal in se skrival pod njimi.


Tukaj si lahko še bolj podrobno preberete o lastnostih in potrebah orjaškega škorpijona.

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.

Komentarji (0)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV
ISSN 2630-1679 © 2024, Dominvrt.si, Vse pravice pridržane Verzija: 698