Latinsko ime: Melopsittacus undulatus
Nekaj značilnosti
Poznamo dve velikosti skobčevk: velikost divjih skobčevk ter velikost gojene skobčevke, ki je za polovico večja in se imenuje standard. Gojene skobčevke obeh oblik obstajata v skoraj vseh barvnih odtenkih razen rdeče, oranžne, roza, črne in rjave. Je zelo učljiva vrsta in se lahko nauči oponašati različne zvoke, tudi človeški glas. Ob zadostni pozornosti se določene besede nauči smiselno uporabljati, kar ji daje poseben čar. V primerno veliki kletki in ob zadostnem ukvarjanju z njo, ptica ni glasna. Ker so družabne živali, jih je priporočljivo gojiti v paru, jati ali v družbi kanarčka ali papige nimfe.
Življenjska doba
Ob primerni oskrbi lahko skobčevke dočakajo 15 let in več.
Osnovni pogoji za dobro počutje
Skobčevka potrebuje primerno veliko kletko, ki naj znaša za eno do dve ptici 100 x 50 x 50 cm. Če je kletka manjša, moramo ptico redno izpuščati po stanovanju, da se razleta. Kletka naj vsebuje vsaj dve prečki, po možnosti različnih debelin, vejo lijane, lestev za plezanje, različne igrače iz vrvi ter lesa, napajalnik za vodo, posodico za hrano, kopalnico za kopanje v vodi, vpojno steljo ali pesek, gugalnico, zvonček. Če bomo ptice parili, potrebujejo v času gnezdenja pripravljeno gnezdo za skobčevke. Kletka naj stoji v prostoru, kjer se največ zadržujete in naj bo v višini oči, saj se le tako papige dobro počutijo.
Tukaj si lahko še bolj podrobno preberete o lastnostih in potrebah skobčevk.
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV