Limonska trava lahko v višino zraste skoraj dva metra, ima temno zelene liste z ostrimi robovi, ki so proti koreninam svetlejši in debelejši. Uspeva v sončnih in toplejših predelih, ne prenaša pa nizkih temperatur. Ljudje jo običajno sadimo na vrtu, čez zimo pa je priporočljivo, da jo presadimo v notranjost hiše. Potrebuje redno zalivanje in gnojenje, dodatno pa moramo skrbeti za liste – v zimskem času jo porežemo skoraj v celoti, da se lahko rastlina spomladi znova razvija in deli. Je izjemno lepa in vsestranska okrasna rastlina, ki jo lahko uporabimo kot lončnico za okrasitev stanovanja ali balkona. Oddaja sila prijeten vonj, v poletnih mesecih pa služi tudi za odganjanje komarjev in ostalih žuželk.
Kot smo že omenili, je limonska trava sestavni del azijske kuhinje, ki se uporablja kot začimba za različne jedi, kuhanje čajev, iz nje pa pridobivajo različna eterična olja. To pa še ni vse! Vsebuje številne zdravilne učinke!
Zniževanje holesterola
Redno uživanje limonske trave naj bi spodbudilo vzdrževanje optimalnega nivoja trigliceridov v krvi in zmanjšanje slabega holesterola – LDL v telesu.
Čiščenje toksinov iz telesa
Diuretične lastnosti limonske trave pomagajo pri čiščenju strupenih toksinov iz telesa.
Želodčne težave
Izredno učinkovita je tudi pri blažjih oblikah težav s prebavili – iz njenih listov je mogoče skuhati čaj, ki pomaga pri driski, blagem gastritisu in slabosti.
Stres in nespečnost
Čaj limonske trave naj bi poleg prebavnih težav pomagal tudi pri stresu in nespečnosti.
Težave z dihali
V ajurvederski medicini jo, zaradi visoke vsebnosti vitaminov, uporabljajo za zdravljenje prehlada, kašlja in astmatičnih težav.
Limonska trava je vsestranska rastlina, ki jo lahko uporabimo v številne namene. Če ne drugega, bo lepo krasila vašo okensko polico.
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV