Z rastlinami v dom vnesemo nekaj svežine. Naj bodo zelene ali cvetoče, prav vsaka rastlina prostor popestri in pripomore k boljšemu počutju. Določene rože so zaradi močnega vonja cvetov lahko moteče, zato preverite, katere so tiste, ki jih lahko brez skrbi postavite kamorkoli v stanovanju in s tem celo prispevate k zmanjšanju stresa, izboljšanju razpoloženja in boljšemu spancu.
Krizanteme
Številni krizanteme povezujejo z nagrobnimi aranžmaji, a te rože so vse prej kot le za pokopališča. Krizanteme s svojimi lepimi barvami popestrijo prostor in tako pozitivno vplivajo na naše počutje. Barve so tiste, ki nas spravijo v boljšo voljo. Rože doma delujejo proti anksioznosti, žalosti, pomagajo pozabiti na skrbi. Ne le barve, tudi prijeten vonj pozitivno deluje na naše počutje.
Taščin jezik
Ne glede na to, ali ste doma ali v pisarni – taščin jezik menda vpliva na produktivnost. Če želite malce več zagona, entuziazma, energije in zadovoljstva doma ali na delovnem mestu, si omislite nekaj rastlinja. Taščin jezik je primeren tudi za vse, ki imajo razdražene oči, pogoste glavobole ali respiratorne težave. Vplival naj bi tudi na zmožnost koncentracije in zniževal stopnjo anksioznosti.
Eustoma (lisianthus)
Sveže rože spodbujajo kreativnost, vplivajo na inspiracijo, sposobnost reševanja težav, na delovnem mestu pa izboljšujejo splošno počutje in vplivajo na veselje ljudi. Pisano cvetje, recimo ranunkule (podobne potonikam, a imajo manjše cvetove), naj bi vplivalo na zmožnost večje koncentracije in sposobnost biti pozornejši na detajle, eustome pa naj bi spodbujale kreativnost in osvobajale misli.
Jasmin
Spanje, vemo, je pomemben del našega življenja, ki ga žal preveč zapostavljamo. Treba si je privoščiti dovolj spanca, ne zadostuje pa le količina – spanec mora biti kakovosten. Neprespani smo bolj razdražljivi, težje se osredotočamo na podrobnosti in sledimo sprotnemu dogajanju, slabše sprejemamo odločitve in smo na sploh manj učinkoviti. Jasmin in sivka sta rastlini, ki blagodejno vplivata na spanec, pomirjata in zmanjšujeta raven stresa. Prav zaradi tega sta ti rastlini odlični v spalnici.
Ognjič
Ognjič pomaga pri celjenju ran, opeklin. Ognjičev cvet je znan po antibakterijskem delovanju, protivirusnem in deluje tudi protiglivično. Namenjen je v glavnem zunanji rabi, predvsem zaradi protivnetnega delovanja in za celjenje odrgnin in ran, lahko ga pa tudi zaužijemo, saj izboljšuje cirkulacijo, pomaga pri zdravljenju prehlada in visoki temperaturi, dober pa je tudi za razstrupljanje. Absolutno rastlina, ki jo je vedno dobro imeti v bližini.
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV