Ko kupujemo vijolico, moramo paziti, da ima lepe zelene liste in še veliko popkov. Sicer pa ima vijolica rada svetlo in toplo mesto. A takšna mesta, kjer sonce močno pripeka, niso primerna, saj lahko rastlino ožge. Vijolica ne mara mraza in tudi prepiha ne. Kadar jo zalivamo, jo zalivajmo v podstavek ali ob robu direktno v prst, ne smemo pa močiti listov in cvetov, saj rastlina lahko zgnije. Bolje je uporabiti postano vodo ali deževnico, nikakor pa voda ne sme biti premrzla, saj lahko povzroči cepljenje listov. V kolikor je zrak v stanovanju suh, lahko vijolico popršimo v jutranjih urah, da se bo listje preko dneva posušilo. To je pravzaprav skoraj vse, z vijolico je namreč zelo malo dela. Če je potrebno, odstranimo kakšen posušen cvet ali poškodovan list.
Gnojimo takrat, ko je res potrebno, presajamo pa jih enkrat na leto. S presajanjem jih bomo tudi pomladili in prišli do novih vijolic. Rastlino namreč razdelimo na več delov in presadimo vsak del v nov lonček.
Komentarji (1)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV