Lahko, ugodno in prilagodljivo. To pohištvo je cenejše od drugih vrst zunanjega pohištva, plastični material je pogosto sestavljen iz skoraj 100-odstotne reciklirane plastike, ki jo je pogosto mogoče ponovno reciklirati, stoli pa so lahki, običajno jih je mogoče zložiti in odporni so na skoraj vse vremenske razmere. Dejstvo je, da ima belo plastično pohištvo kar nekaj prednosti, ima pa tudi nekaj slabosti, saj se zelo hitro umaže, na svetli površini pa je vidna skoraj vsaka umazanija, sploh če je ne čistimo redno.
Kako pogosto je treba čistiti bele plastične stole?
Madeže trave, blata, hrane, soka ali ptičjih iztrebkov očistite čim prej. Temeljito čiščenje na samem začetku sezone se bo obrestovalo skozi vse poletje, zanj pa potrebuje le vedro, cev za vodo, gobo, krtačo z mehkimi ščetinami, brisače iz mikrovlaken, gumijaste rokavice, plastično ponjavo in plastenko z razpršilom.
Prav vam bodo prišla tudi nekatera čistila, kot so soda bikarbona, detergent za pomivanje posode, večnamensko čistilo, belilo na osnovi kisika, destiliran beli kis ali pasta za loščenje avtomobila.
Pri čiščenju belih ali barvnih plastičnih stolov pa vam odsvetujemo uporabo abrazivnih čistil, ki lahko opraskajo plastiko in med drugim omogočijo usedanje umazanije v razpoke.
Kako se lotiti čiščenja?
Pripravite prostor za čiščenje. Razprostrite plastično ponjavo na sončnem mestu blizu vrtne cevi. Stole ali drugo plastično pohištvo, ki ga želite očistiti, pa prestavite na ponjavo.
Zmešajte čistilno raztopino. Če se na stolih pojavi plesen, pred temeljitim čiščenjem najprej zmešajte raztopino 25 odstotkov vode in 75 odstotkov destiliranega belega kisa v steklenički z razpršilom. Nanesite na plesniva mesta in počakajte 10 minut pred generalnim čiščenjem.
Obstaja več čistilnih rešitev, ki dobro delujejo na bele plastične stole, ena od njih je ta, da v vedro nalijte 5 litrov mlačne vode in dodate četrt skodelice tekočine za pomivanje posode. Dobro premešajte, da se milo zmeša z vodo.
Drugi, prav tako učinkovit način je, da zmešate 5 litrov mlačne vode s pol skodelice sode bikarbone in premešate, da se vse dobro spoji, ali pa dodajte eno četrtino skodelice večnamenskega čistila v pet litrov mlačne vode.
Operite in sperite blato. S pomočjo gobe ali krtače z mehkimi ščetinami pomijte stole od zgoraj navzdol. Za močno umazane predele pa potresite nekaj suhe sode bikarbone na gobo ali čopič, da deluje kot nežen abrazivni odstranjevalec madežev. Ko so stoli brez madežev in umazanije, jih dobro sperite z vrtno cevjo. Če so stoli čisti in beli, jih osušite z brisačo iz mikrovlaken ali postavite na sonce, da se posušijo. Če so še vedno umazani, pojdite na naslednji korak.
Za zelo umazano vrtno pohištvo zmešajte vodo s kisikovim belilom, ki deluje počasi, je nežno in odstranjuje madeže ter posvetli plastiko. Deluje počasneje od klorovega belila, je manj jedko in škodljivo za plastiko ter okolju prijaznejše. Raztopina belila na osnovi kisika in vode med čiščenjem ne bo poškodovala trave ali rastlin. Odvisno od tega, kako umazano je vaše vrtno pohištvo, zmešajte pet litrov mlačne vode s pol ali eno eno skodelico kisikovega belila v prahu. Dobro premešajte, da se prašek raztopi, in nanesite raztopino na pohištvo. Za nanašanje uporabite gumijaste rokavice, gobo ali čopič z mehkimi vlakni. Nanesite od zgoraj navzdol in pustite delovati približno 15 minut, nato sperite in posušite. Stole temeljito sperite z vrtno cevjo in obrišite s krpo iz mikrovlaken ali posušite na soncu.
Vir: tportal.hr
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV