Sveži peteršilj bo na sobni temperaturi zdržal le kratek čas, zato je najbolje, da uporabite enega od spodnjih načinov shranjevanja, ki mu podaljšajo svežino za teden ali dva. Večjo količino v jeseni posušite in pripravite za zimske dni, za sprotno uporabo pa ga shranite po spodnjem receptu.
S peteršiljem ravnajte kot s šopkom rož.
1. Liste in stebla sperite pod hladno tekočo vodo in jih temeljito posušite.
2. Peteršilj stisnite v šopek in odrežite približno dva centimetra stebla.
3. Odstranite nekaj morebitnih listov na spodnjem delu stebla.
4. Obrezan peteršilj postavite v kozarec – dobro se obnese kozarec za vlaganje – in napolnite z vodo. Te naj bo ravno toliko, da je pod vodo nekaj centimetrov stebla.
5. Liste rahlo pokrijte s plastično folijo ali plastično vrečko.
6. Vsakih nekaj dni zamenjajte vodo.
Ali je priporočljivo svež peteršilj hraniti v hladilniku?
Če želite svežemu peteršilju podaljšati življenjsko dobo, nižja temperatura zagotovo lahko pomaga. Peteršilj bo na pultu v kozarčku z vodo obstal približno dva tedna, pravilno shranjen v hladilniku pa celo mesec dni ali še dlje.
Kdaj je jasno, da moramo peteršilj zavreči?
Ker ima peteršilj precej krhke, tanke liste, boste lahko precej jasno videli, kdaj se je pokvaril. Opazili boste, da bodo listi porjaveli in uveli, hkrati pa bodo izgubili svoj značilni vonj. V tem primeru ni druge rešitve, kot da ga žal zavržete.
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV