Sprehajalci ob obali predmestja Cape Towna so nedavno imeli kaj videti. Na obalo so butali valovi umazano bele barve, ki so se razlivali v gosto peno, ki je bila videti kot kapučino.
Do tega poznanega, a redkega "penastega" fenomena naj bi prihajalo zaradi mešanja slane vode z organskimi odpadki v morju, kot so mrtve ribe, alge, odmrli deli morskih rastlin, izločki morskih trav in podobno. Valovi in morski tokovi pa pomagajo pri temu, da se vse skupaj dodobra pomeša in da pride do zmešanice, ki ji znanstveniki pravijo "morski kapučino".
Tako slastno ime za nekaj, kar ima tako neokusno nastajanje, kajne. A pomemben je tudi videz - in ta je naravnost slasten in navdihujoč. No, vsaj tako pravijo tisti, ki so morski kapučino doživeli v živo.
Morda ni naključje, da se je morski kapučino pojavil prav v Cape Townu, saj to mesto velja za mesto velikih nasprotij. Tu se stikata dva oceana - Indijski in Atlantski in srečata dva morska tokova - hladni benguelski in topli agulhaški.
Ste se nam že pridružili na naši Facebook strani ? To lahko storite s klikom na
Komentarji (16)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV