Oblikovalca Philippa Schöpferja in Daniela Klapsinga, ki stojita za idejo „Jakca v škatli“ in delujeta pod imenom 45 kilo, je pri oblikovanju vodil temeljit razmislek o uporabi, funkcionalnosti in prilagodljivosti delovnega prostora. Njuna iztočnica je namreč bila, da danes večina ljudi dela ali za delovno mizo ali za pultom.
Poslovneži s prenosnim računalnikom, frizerji in frizerke s fenom, brivci z brivskim aparatom, aranžerji z lepilno pištolo in električnimi škarjami – prav vsi pri svojem delu potrebujejo umetno svetlobo, se pravi luči in druge pripomočke, priključene na elektriko.
Ker to lahko pomeni tudi velik, nepregledni klobčič kablov, sta izumitelja iz krivljenega jekla, lesa, kabla in električnih vtičnic izdelala Jakca v škatli, ki deluje kot „nadmizni razdelilec“, hkrati pa tudi kot namizna svetilka.
V devet vtičnic lahko po potrebi in želji priklopimo različna orodja, polnilce ali preprosto žarnice, ki bodo osvetlile delovno površino.
Dvomljivci jima sicer očitajo, da takšen način priklapljanja električnih aparatur ni varen in da poleg tega ne bo bistveno prispeval k urejenosti delovnega mesta, a kdor ne poskusi, ne bo nikoli zares vedel.
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV