
Obširna raziskava, ki so se je lotili v 12 evropskih državah, vanjo pa vključili 9.000 prostovoljcev, je postregla z zaskrbljujočimi rezultati. Da je v našem stanovanju, službi in na ostalih krajih, kjer se pogosto zadržujemo, kar nekaj kotičkov in predmetov, ki so pravo leglo bakterij, že vemo, tokrat pa so raziskovalci ’pokukali’ v denarnico in preverjali, ali se ljudje zavedajo, kako umazan je v resnici njihov denar. In to dobesedno – umazan! V povprečju naj bi se v denarnici tipičnega Evropejca nahajalo okoli 26.000 kolonij bakterij, najbolj umazan denar pa naj bi imeli v Veliki Britaniji, Rusiji, Avstriji in na Danskem. In čeprav se dve tretjini ljudi zaveda, da je denar v resnici raj za bakterije, si le vsak peti vprašani opere roke po tem, ko ima opravka s kovanci ali z bankovci, takih je več žensk kot moških. V Britaniji naj bi v začetku leta 2016 začeli izdajati serijo bankovcev iz posebne polimerne zmesi, ki naj bi bili varnejši in tudi odpornejši na umazanijo. Tovrstni bankovci so bili prvič uvedeni v obtok v Avstraliji 1988, od takrat pa se uporabljajo v 20 državah po vsem svetu.
Sicer pa si je, roko na srce, res težko predstavljati, da bi si po vsakem stiku z denarjem umivali roke, saj tudi možnosti ni vedno.
Komentarji (1)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV