Na Češkem in Tirolskem, ki sta znani kot deželi, kjer pivo teče v potokih, se lahko v tej žlahtni pijači okopajo v posebnih toplicah, v katerih so jim na voljo bazeni, napolnjeni bodisi z mrzlim bodisi vročim pivom.
Pivska kopel naj bi dobro vplivala predvsem na kožne bolezni, izboljševala naj bi prekrvavitev in pospeševala zdravljenje ran. Dobra naj bi bila tudi za lase, saj naj bi zavirala izpadanje las.
Nekateri, ki so tovrstne toplice že obiskali, pravijo, da v pivu raje plavajo, kot da ga pijejo, a treba je vedeti, da imajo ob takšnih bazenih po navadi dovolj mrzlega, točenega piva.
Ni treba posebej poudarjati, da pivska zdravilišča privabijo tudi veliko turistov. V češkem zdravilišču Marianske Lazne denimo, s poundbo pivskih bazenov privabljajo predvsem petične ruske goste. Teh ni mogoče zlahka zadovoljiti, na to novost pa so menda nori. Za 30 evrov, kolikor stane kopel, obiskovalci in obiskovalke dobijo tudi brezplačno pivo za osvežitev ob namakanju.
Takšnih, ki menijo, da pivo in kopanje v njem resnično odpravlja zdravstvene težave, ne manjka, in ne boste verjeli, nekateri se odločijo tudi za domače pivske kopeli. Koliko litrov piva za takšno kopel potrebujete, vam ne bi znali natančno povedati, vsekakor pa je zaželeno, da je kad polna.
Pa pojdimo na domače kopeli – če se želite doma namočiti v pivski kopeli (bolj kot svetlo je priporočljivo temno pivo), bodo zdravilni učinki zadovoljujoči, če vodi dodate že pivo ali dve.
Lahko pa si naredite sprostitveno in hranilno penasto kopel s pivom, mandljevim oljem in žitnimi izvlečki, ki navlažijo in regenerirajo kožo ter pripomorejo k popolni sprostitvi celega telesa.
Kot nasvet pa še to – mešanice iz banje ne pijte, po kopeli pa ne hodite po vročini!
Komentarji (2)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV