Sajenje listopadnih dreves in grmov
V mesecu oktobru sadimo tudi listopadne rastline za živo mejo in druga drevesa ter grme, tudi tiste, ki jih kupimo z golimi koreninamu (tiste iz vsebnikov namreč lahko sadimo skoraj vse leto).
Če sadimo živo mejo, najprej izkopljemo sadilne jame ali za večjo in širšo živo mejo kar sadilni jarek.
Sadike enakomerno razporedimo in pazimo, da ne poškodujemo korenin. Zemlji, s katerim jamo zasipamo, dodamo organsko gnojilo v obliki pelet. Po sajenju porežemo veje do polovice, da se bo živa meja spomladi obrasla in zgostila s svežimi vejicami.

Jesen je tudi čas za sajenje spomladi cvetočih čebulnic in enoletnic.
Kraljice zimskih nasadov, ki jih najdemo tako na vrtovih, balkonih, okenskih policaj in grobovih, so brez dvoma mačehe. V zadnjem času na priljubljenosti pridobivajo tudi okrasne rese, če želite, da bo vaš jesenski nasad nekaj posebnega, pa ga popestrite z nekaj rastlinami ornamentalnega okrasnega zelja.
V drugi polovici oktobra je zadnji čas za sajenje narcis, hijacint, žafranov in anemon, medtem ko lahko tulipane sadimo še v novembru oziroma vse do takrat, ko zemlja ni zmrznjena.
Več o sajenju čebulnic in mešanih nasadih preberite v posebnem članku.
Pospravljanje
Jesen, ko se zeleni deli rastlin posušijo, drevesa pa odvržejo svoje liste, je čas tudi za pospravljanje. Pograbljeno listje, zadnja pokošena trava in deli rastlin, ki smo jih na zimo pripravili s porezavo (ko odcvetijo, bomo porezali tudi astre), so odlična sestavina domačega kompostnika, jesen pa pravi čas, da ga napolnimo, saj se bo čez zimo že pričel posedati in razpadati.

Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV