Osvežimo s krpo
S keramičnimi ploščicami bomo posebej zadovoljni tisti, ki nismo strastni ljubitelji nenehnega sesanja, stresanja, loščenja ter nanašanja posebnih zaščitnih sredstev in premazov, ki ohranjajo videz številnim drugim materialom našega doma.
Za redno vzdrževanje keramičnih ploščic zadostujeta namreč čista voda in mehka cunja, s katero bomo prebrisali in osvežili keramične površine.
Čiščenje fug
Dasiravno je keramika nezahtevna za redno čiščenje, pa je za ustrezno vzdrževanje vendarle potrebno nekaj nege. Pri notranjih površinah je pomembno občasno čiščenje fug, ki keramiki vrne lep videz. Vsaki dve leti pa je potrebno obnoviti tudi silikonske fuge, ki jih mojstri (običajno) nanesejo na stičišča keramike z drugim materialom.
Denimo na rob med ploščicami in kuhinjskimi elementi, med ploščicami in banjo, med tlakom in nizko stensko oblogo ….
Vsaki dve leti silikonske fuge previdno odstranimo in jih nanesemo na novo. S tem bomo zagotovili funkcionalnost silikonskih fug – to je dihanje in vodoodpornost.
Balkonske ploščice
Keramiki, s katero smo obložili zunanje površine, je potrebno posvetiti še nekoliko več pozornosti in še nekoliko bolj skrbno vzdrževanje. Vsako jesen, preden začne pritiskati zimski hlad, preverimo, ali so keramične površine, ki so izpostavljene vlagi in mrazu, morda spokane ali kako drugače poškodovane.
Kakršnekoli poškodbe, ki bi pomenile pronicanje vlage v notranjost keramike, je smotrno popraviti pred zimo. Počasno taljenje snega ter morebitno zmrzovanje vode, namreč lahko povzroči nezaželeno odstopanje keramičnih ploščic.

Če smo s keramiko obložili nepokrite balkone, podeste in teraso, poskrbimo tudi za redno odstranjevanje snega. Sicer pa za površine, ki so izrazito izpostavljene snegu, ploščice morda niso najbolj primeren izbor.
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV