Hišni ljubljenčki: Žal je tako - vaš dragi štirinožec, še posebej, če ima daljšo dlako, v vaše življenje poleg obilice veselja prinaša tudi obilico prahu. Če se želite temu izogniti, ga vsakokrat, preden mu dovolite vstop v stanovanje, skrtačite tačke in trebušček z gosto krtačo.
Kosmate preproge: So mehke pod nogami, hkrati pa pravi nabiralci prahu, še posebej, če gre za starejše preproge, ki niso antistatično obdelane. Vsaj enkrat mesečno jim privoščite temeljito stepanje na prostem, pa bo prahu po kotih in policah občutno manj.
Stara sedežna garnitura: Ne glede na to, kako zavzeto jih sesate, se v starih, mehkih sedežnih garniturah nabira prah, ki veselo poleti v zrak vsakokrat, ko se nanje usedete. Še bolj pa, če po njih dirjajo in skačejo otroci. Mogoče je čas, da razmislite o zamenjavi?
Sušilni stroj: Že res, da vam perila ni treba obešati in tako prihranite čas. Po drugi strani pa sušilni stroj pri svojem delovanju nežno „mucka“ oblačila in s tem ustvarja prah. Kar pomislite na to, kako pogosto morate čistiti filter!
Če ne gre drugače, vam priporočamo, da vsaj v toplih, sončnih dneh perilo obešate na vrt, balkon ali stojalo v stanovanju. Saj konec koncev ni obešanje perila prav nič bolj nadležno kot brisanje prahu, kajne?
Če živite obkroženi z naravo in drevjem, je velika možnost, da je sezonski prah, ki se je v zadnjih tednih pojavil v vašem stanovanju, cvetni prah bližnjih dreves, na primer lesk, vrbe itd.
V tem primeru je priporočljivo, da stanovanje na široko zračite - predvsem takoj po dežju, ko je količina cvetnega prahu v zraku manjša.
Komentarji (2)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV