Dominvrt.si
ogrevanje

Ustvarite zdrave in ugodne bivalne pogoje 

B.R.
16. 09. 2020 12.08
0

Pred nami so deževni dnevi, jesen že trka na vrata, za vogalom se skriva zima, še malo in bomo znova začeli z ogrevanjem, ki nikakor ni majhen strošek. Poglejte, kako lahko zmanjšate stroške.

Stavbe, v katerih bivamo, so veliki potrošniki energije. V Sloveniji je po ocenah poznavalcev kar 80 odstotkov stavb – od individualnih hiš do večstanovanjskih blokov - potrebnih energetske prenove. Je med njimi tudi vaša?  

Stroški ogrevanja v kakovostnih novozgrajenih družinskih objektih znašajo od 200 do 400 EUR mesečno, seveda odvisno od sistema ogrevanja, ki ga lastniki koristijo. V starejših družinskih hišah pa ti stroški v zimskih mesecih lahko znašajo celo od 400 do 500 EUR mesečno. Zato so toplotnoizolacijski sistemi najboljša rešitev, saj zmanjšajo porabo primarne energije na minimum, obenem pa se zmanjšujejo tudi emisije ogljikovega dioksida (CO2). Na ta način tako privarčujete denar in varujete okolje. 

Objekt, ki je kakovostno toplotno izoliran, ima tudi večjo tržno vrednost.
Objekt, ki je kakovostno toplotno izoliran, ima tudi večjo tržno vrednost. FOTO: Arhiv naročnika

 

Prihranite pri energiji do 40 odstotkov  

Neizoliran ali toplotno slabo izoliran bivalni objekt na različne načine izgublja velike količine toplotne energije. Fasadni obod lahko predstavlja od 30 vse do 50 odstotkov izgube energije. Tako je na primer neizolirana hiša iz sedemdesetih let približno tak potrošnik energije kot avto, ki porabi 20 litrov goriva na prevoženih 100 km. Prihrankov pa ne merimo samo pozimi, temveč skozi vse leto, saj moramo poleti objekte tudi ohlajati. Z vgradnjo toplotnoizolacijskega sistema JUBIZOL in zadostno debelino izolacijskega materiala pa boste porabo energije za ogrevanje tako lahko znižali za do 40 odstotkov. 

Ustvarite zdrave in ugodne bivalne pogoje  

Za ugodne bivalne pogoje štejemo temperaturo med 19 in 22 stopinjami ter ob vlagi med 40 in 60 odstotki. Za zagotavljanje takih pogojev pa so potrebne idealno izolirane zidne površine, saj nezadostna ali  pomanjkljiva toplotna izolacija objekta dovoljuje povečano izmenjavo toplote in tako bistveno vpliva na kakovost bivalnih pogojev. 

Pri preveč izsušenem zraku nastaja tudi velika količina prahu, ki draži naše dihalne organe. Pri visoki, trajni vlagi in vplivih okolja, lahko pride do razvoja zidne plesni, ki v okolico oddaja veliko spor, ki jih vdihavamo, to pa lahko povzroči bolezni dihal.  

Toplotnoizolacijski sistemi so najboljša rešitev, saj zmanjšajo porabo primarne energije na minimum, obenem pa se zmanjšujejo tudi emisije ogljikovega dioksida
Toplotnoizolacijski sistemi so najboljša rešitev, saj zmanjšajo porabo primarne energije na minimum, obenem pa se zmanjšujejo tudi emisije ogljikovega dioksida FOTO: Arhiv naročnika

Privoščite domu trajno zaščito  

Naložba v vgradnjo JUBIZOL toplotnoizolacijskega sistema tako omogoča učinkovito in dolgotrajno zaščito vašega objekta. Ko je toplotna izolacija pravilno vgrajena, deluje ne glede na dnevne, letne, vremenske, energetske in druge podnebne pogoje v celotnem življenjskem ciklusu njene uporabe.  

Tako dejavniki, kot so povečanje cene energentov, pomanjkanje energije, okvare inštalacij, pa tudi spremembe globalnega ali lokalnega podnebja, ne morejo trajno zmanjšati učinka vgrajene toplotne izolacije. Zato je pomembno pravilno izbrati in vgraditi toplotnoizolacijski sistem, saj to zagotavlja njegovo zanesljivost in trajnost. 

Povečajte vrednost vašega objekta  

Objekt, ki je kakovostno toplotno izoliran, ima tudi večjo tržno vrednost. Zaradi posledic krize z usihanjem energetskih virov v svetu ter neprestano rastjo cen energentov je tako razumljivo, da je toplotna izolacija vedno bolj pomembna, z njo pa se veča vrednost tako novih kot tudi starih objektov.  

Nasvet energetskega svetovalca 

Pred izvedbo fasade priporočamo posvet z energetskim svetovalcem, ki vam bo celostno svetoval o načinu gradnje, prenovi objekta, primerni izolaciji, ogrevanju ter kako pridobiti subvencije, ki jih razpisuje Eko sklad. Pri energetski sanaciji je pomemben predvsem celovit pristop, ki zajema pregled energetskih sistemov, gradbene fizike gradbene konstrukcije, testiranja ter pripravo predloga tehnologije vgradnje. 

Tehnično svetovanje 

Projekt vgradnje nove fasade poteka od pregleda stavbe s strani JUB-ovih strokovnjakov, izbire izvajalca, do vgradnje sistema in pregleda opravljenega dela. Tako vam bodo v JUB-u svetovali o vgradnji fasade, v dogovoru z vami pa si bodo vaš objekt ogledali in vam predlagali ustrezne tehnične rešitve, ki skupaj z ustreznimi popisi del predstavljajo osnovo za izdelavo ocene investicije. 

Brezplačno svetovanje arhitekta

Poleg energetskega in okoljevarstvenega vidika je pri izbiri fasade pomemben tudi estetski videz. Pravilna izbira barv je odvisna od arhitekturne zasnove hiše, njenih stanovalcev, pomembna pa je tudi skladnost z okoljem. Pri izbiri zaključnega sloja fasade si pogosto težko predstavljamo, kakšen bo končni videz hiše. Pri tem vam lahko s profesionalnim nasvetom pomaga tudi arhitekt v JUB Design studiu

JUB se je skupaj s stanovalci ljubljanskega bloka na Smoletovi ulici 12 za Bežigradom leta 2017 razveselil priznanja Naj blok. Komisijo je najbolj prepričal s svojo všečno fasado, prenovljeno v letu 2015, za katero so glavnino sredstev zbrali stanovalci, del pa je prispeval Eko sklad. Fasada JUBIZOL, ki danes krasi njegovo pročelje, je blok po prenovi uvrstila v energetski razred C, kar je za stanovalce pomenilo tudi visoke prihranke pri energiji. 

JUB se je skupaj s stanovalci ljubljanskega bloka za Bežigradom leta 2017 razveselil priznanja Naj blok.
JUB se je skupaj s stanovalci ljubljanskega bloka za Bežigradom leta 2017 razveselil priznanja Naj blok. FOTO: Arhiv naročnika

Sponzorirana objava

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
ISSN 2630-1679 © 2024, Dominvrt.si, Vse pravice pridržane Verzija: 836