Dominvrt.si
Tinkara Fortuna

Tinkara: Sanjam o starinski kamniti hiški

Branka Resnik
27. 03. 2021 07.00
0

Simpatična in vedno nasmejana Tinkara Fortuna, poznana kot članica izjemno priljubljene glasbene skupine BePop, ki danes deluje kot trio, nadvse rada ustvarja. Poglejte, kakšno unikatno mizico sta ustvarila s soprogom.

Tinkara Fortuna
Tinkara Fortuna FOTO: osebni arhiv

"20. marca naj bil bil svetovni dan sreče. In ker sem ravno gospa Fortuna, delim z vami sliko sebe med opravilom, ki v meni vedno sproži sproščanje endorfina. Takole si jaz predstavljam samo sebe, ko zamižim in delam načrte za prihodnost (za 'penzijo'). Seveda pa so zraven v načrtih vedno moja družina in družinske dogodivščine, petje, ples, kuhanje, mikrofon, kamere, odri, knjige, predavanja in vse ostalo, kar me že sedaj navdušuje. Res sem hvaležna, da lahko delam stvari, ki me osrečujejo. Drznite si biti VI in počnite stvari, zaradi katerih ste bili poslani na ta planet," je na svoji strani na Facebooku prikupno zapisala Tinkara Fortuna ter zraven objavila zanimivo fotografijo, na kateri barva ograjo in lesen kolut.

"Fotografiji sta lanski – iz časa prve karantene, ko sva se z možem lotila izdelave klubske mizice v dnevni sobi, narejene iz koluta za električne kable. Z izdelkom sva zelo zadovoljna in zdaj komaj čakam lepo vreme, da spet kaj skupaj narediva in si zamisliva nekaj unikatnega," mi je z veseljem odgovorila ter dodala, da jo delo z lesom zelo veseli – kakor je že prej omenila, taka opravila v njej sprožijo naval endorfinov: "Težko to opišem z besedami, ampak že od nekdaj me veseli barvanje lesa. V hiši imava tudi kar nekaj kosov pohištva, denimo stole, ki so zelo starinski kosi, a sva jih osvežila z različnimi barvami."

Tako smo jo poprosili, naj nam opiše postopek, kako lahko iz starega koluta za kable ustvarimo simpatično klubsko mizico: "Star kolut za kable je mož najprej razstavil in skrajšal vse palčke v sredini, da je sedaj miza nižja. Nato je bilo treba vse dele pobrusiti. Sledilo je barvanje z malo bolj razredčeno barvo, da sva dobila ne preveč belo barvo mizice.  Ko se je barva posušila, je mož vse skupaj združil v prvotno stanje, za bolj unikaten videz pa sva dodala štiri vijake, ki zgoraj nalašč gledajo iz lesa. Spodaj je namestil še štiri koleščke, da lahko mizo premikamo. In to je vse."

Ker je v svojem zapisu omenila, kako si predstavlja čas, ko bo v pokoju, smo jo povprašali tudi, kako se vidi v prihodnosti: "Predvsem si želim, da bi nadaljevala projekte, ki me navdušujejo in veselijo, hkrati pa si vzeti z možem in družino več časa za razne izlete in popotovanja. Sanjam sicer o starinski kamniti hiški tik ob morju, ki bi jo z možem sama uredila in opremila v najinem stilu, pa vendar si želim tudi avtodom, da bi lahko z družino obiskali tudi kakšne druge kraje. Na stara leta pa si želim, da bi z možem večino časa preživela prav v avtodomu in tej hiški ter takole ustvarjala iz lesa. Moža zelo veselijo oldtimerji in zanj si močno želim, da bi se temu bolj posvetil, ker se mu oči kar zasvetijo, ko ustvarja kaj takšnega."

Ker pa je tukaj že pomlad in lepše, sončno vreme, ki je kot nalašč za nove projekte "naredi sam", tudi Tinkara že razmišlja o novem projektu: "Letos bom znova prebarvala in osvežila klop, ki jo imamo pred vhodom, za notranjost hiše pa z možem ravno v teh dneh načrtujeva ureditev zgornje stene, kjer bodo končno družinske fotografije, obešene na zelo unikaten in izviren način. Sicer je ta ideja v najinih glavah že več let, ampak v naši družini od ideje do izvedbe vedno traja dolgo časa, tudi več let, saj sva oba zelo zasedena na vseh področjih in z različnimi projekti." Simpatična pevka pa pri projektih razmišlja tudi o reciklaži materialov: "Poleg tega da je to zelo ekološko, ima poseben čar ravno ta pridih unikatnosti. Veliko srečo imam, da imava z možem zelo podoben okus za notranjo in zunanjo opremo in se pri idejah hitro uskladiva."

Ker pa je tukaj vikend, ki je zaradi lepega vremena kot nalašč za ustvarjanje, vam predstavljamo še nekaj pomladnih idej:

Industrijska paleta kot stena za cvetlične lonce.
Industrijska paleta kot stena za cvetlične lonce. FOTO: Dreamstime
Mogoče se lotite izdelave visoke grede iz palet?
Mogoče se lotite izdelave visoke grede iz palet? FOTO: Dreamstime
Ali pa ustvarite zanimiv zeliščni kotiček?
Ali pa ustvarite zanimiv zeliščni kotiček? FOTO: Dreamstime
Kaj pa malce drugačno cvetlično korito?
Kaj pa malce drugačno cvetlično korito? FOTO: Dreamstime
Še nimate klopce na vrtu?
Še nimate klopce na vrtu? FOTO: Dreamstime

Preberite še:

Sami naredite lončke za sadike
Preberi še
Sami naredite lončke za sadike
19 zanimivih hotelov za žuželke
Preberi še
19 zanimivih hotelov za žuželke
Poglejte, kaj ustvarja iz odpadnega materiala
Preberi še
Poglejte, kaj ustvarja iz odpadnega materiala
UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.

Komentarji (0)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV
ISSN 2630-1679 © 2024, Dominvrt.si, Vse pravice pridržane Verzija: 854