Mnogo ljudi prazne jajčne lupine pospravi nazaj v škatlo in jih nato skupaj s škatlo brez celih jajc vrže v smeti. Toda s takšnim ‘skladiščenjem’ jajčnih lupin delamo napako pri varnosti hrane – praznih jajčnih lupin ne smete hraniti poleg svežih jajc.

Navzkrižna kontaminacija je namreč velik sovražnik pri boju z bakterijami v kuhinji. Izkazalo se je, da je zelo velik problem pri mešanju jajčnih lupin s svežimi jajci.
Shranjevanje svežih jajc in jajčnih lupin v kartonu namreč močno poveča tveganje za prenos bakterij z rokami, posodami, zrakom ... Na jajcih namreč lahko najdemo bakterije, kot sta escherichia coli in salmonela, pa tudi viruse, kot je rotavirus.
Poleg tega ni priporočljivo znova uporabiti starih kartonov za shranjevanje svežih jajc, saj jih ni mogoče učinkovito očistiti, posodice pa lahko vsebujejo bakterije, ki prehajajo na sveža jajca. Namesto tega prazne škatle takoj zavrzite – če se da, v zunanji koš za kompost.
Če je v jajcu prisotna salmonela, jo uničimo tako, da jajca kuhamo 7 minut, ko jih pečemo, naj se pečejo vsaj po 3 minute na vsaki strani, če pa smo se odločili za zakrknjena jajca, naj se kuhajo vsaj 7 minut.
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV