Največji problem plesnive hrane predstavlja dejstvo, da četudi odrežemo viden plesniv del stran, to ne pomeni, da je ostal del hrane užiten. Plesen se razmnožuje tudi in predvsem že, ko ni vidna. Prva reakcija, ki jo ima večina ljudi ob pogledu na plesnivo hrano je tako, da ta spada naravnost v smeti, kar je v večini primerov resnično in tudi pravilno. Toda določene vrste hrane, sicer jih res ni veliko, je varno uživati s plesnijo.
Določene vrste sadja in zelenjave
Določene vrste sadja in zelenjave, kot so zelje, korenje, repa, paradižnik, paprika in določene vrste hrušk, lahko uživamo, četudi je na njih opazna manjša plesen. Omenjeno hrano je varno uživati, če le odrežemo stran plesnivi del, saj se plesen na tej vrsti hrane ne razvija tako hitro.
Nekatere vrste suhomesnatih izdelkov
Nekatere vrste suhomesnate salame imajo že same po sebi plesen, kar je sestavni del procesa izdelave. Lisa Richards, nutricionistka, ki je 'izumila' tako imenovano kandida dieto, pravi, da so tovrstni izdelki zelo zdravi za ljudi, zato se ne bi smeli bati, ko na njih zagledamo plesen.
Določene vrste sira
Določene vrste sira imajo že same po sebi plesen, po tem pa so tudi znani. Tovrstne sire je povsem zdravo in naravno uživati. Med takšne sire spadajo denimo gorgonzola, sir s plemenito plesnijo in skoraj vsi siri, ki so trdi.
Vsekakor pa ne jejte naslednje plesnive hrane!
Naslednje hrane pa nikakor in nikoli ne uživajte, če na njih zagledate le drobec plesni:
– mehki in mastni siri,
– oreščki,
– stročnice,
– vse vrste peciva,
– vse vrste kruha in ostalih žitaric,
– marmelada,
– jogurti.
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV