V pomoč vam bo spodnji seznam:
Posoda:
Nizka ponev za palačinke – palačinke so priljubljena sladica, ki jo pripravimo hitro in enostavno, zelo primerne pa so tudi kot hitra večerja ob vselitveni zabavi.
Seveda pa potrebujete primerno ponev. Naj vam nakup ne bo odveč, saj jo boste jutro po zabavi lahko uporabili za pripravo omlete.
- Večja, višja ponev vam bo prišla prav pri pripravi zelenjavnih prilog, prelivov za palačinke ali za peko zrezkov. Investirajte v kakovostno ponev z debelim dnom, z daljšim rokom uporabnosti kot le leto dni..
- Večji lonec za kuhanje testenin, krompirja, riža, s prostornino vsaj liter in pol, da boste v njem lahko skuhali tudi špagete. Ne pozabite kupiti ustrezne pokrovke!
Manjši lonec ali kozica s prostornino do enega litra boste potrebovali za kuhanje čaja, kus kusa ali pripravo polivk in omak.
- Lonček za kuhanje kave je lahko običajna „džezva“, če imate radi turško kavo, ali pa bolj prefinjena „kafetiera“. Tudi če sami ne pijete kave, vam bodo obiskovalci zanjo nadvse hvaležni.
- Pravokoten pekač – če imate v kuhinji pečico, boste v njem lahko pripravljali pečen krompir, ribe, pečenko, pa tudi peciva in tiramisu. Le pazite, da ga boste po pečenju rib dobro pomili.
- Skleda za solato, pravzaprav dve, saj ju potrebujete za pranje.
Mali kuhinjski pripomočki:
- Strgalnik z različnimi rezili, ki ga boste uporabljali za ribanje zelenjave, sadja ali strganje sira.
- Zajemalka in par kuhalnic iz lesa ali teflona so nujne, če ne želite že ob prvem kuhanju opraskati posod z ostrimi robovi vilic ali žlic.
- Nož in rezalna deska – prav tako nepogrešljiva pripomočka. Tako kot pri ponvi je tudi pri nožih kakovost na prvem mestu. Bolje je imeti enega ali dva dobra noža kot cel predal neuporabnih.
- Odpirač za steklenice in buteljke boste pogrešali takoj, ko boste z najdražjimi ali veselo druščino želeli nazdraviti novemu gnezdecu.
- Kuhinjske krpe, prijemalke in podstavki za vročo posodo bodo preprečili, da bi se že prvi kuharski poskusi končali z opeklinami ali poškodbami kuhinjskega pulta.
- Gobica in detergent za pomivanje posode! Ja, to nepriljubljeno opravilo je tudi v novi kuhinji neizogibno.
- Kovinska metlica za mešanje pudinga, kremne juhe ali stepanje snega.
- Dve cedili – eno manjše za precejevanje čaja, in drugo večje za odlivanje testenin, odcejanje solate...
Pribor, servis, kozarci …
- Krožniki, tako globoki kot plitvi so skoraj nujni. Če v tem trenutku ne najdete servisa, ki vam res ustreza, je bolje, da „za prvo silo“ kupite nekaj posameznih kosov.
- Kozarci – brez njih prav tako ne bo šlo. Čim prej si omislite nekaj navadnih, za vodo in brezalkoholne pijače, in nekaj bolj svečanih, pecljatih, za nazdravljanje z vinom.
Ostali – za šampanjec, pivo, žgane pijače in koktejle – lahko počakajo na čas, ko bo vaša denarnica bolj polna.
Pribor mora za začetek vsebovati vsaj nekaj vilic, žlic, desertnih nožev in malih žličk. Ni treba, da so vsi enaki.
Tako boste pribor kasneje laže dopolnjevali s posameznimi kosi, ki jih boste potrebovali.
- Skodelice ali lončki za kavo, čaj, kakav, mleko… Tudi tu je uniformiranost odveč.
Pobrskajte za različnimi promocijskimi lončki, simpatičnimi ročno poslikanimi skodelicami ali starimi lončki iz ne (več) popolnih babičinih kompletov.
Barvitost bo na pogled privlačna, poleg tega pa vam bo omogočila, da si boste izbrali svojega najljubšega.
Komentarji (2)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV