Lahko jih operete, posušite in ponovno uporabite. Nikar tega ne počnite le s tistimi, v katerih ste shranjevali surovo meso! Kako jih lahko sicer večkrat uporabite?
– V njih lahko shranite ali zamrznete kruh. Imejte vrečke, ki jih uporabljate le v ta namen. Po uporabi jih stresite, prezračite, očistite, če so umazane.
– Če sadja in zelenjave še ne kupujete s trajnimi vrečkami, s seboj v trgovino ali na tržnico nesite vrečke "za enkratno uporabo," ki jih že imate doma. Uporabite jih lahko tudi za shranjevanje.
– Vanje lahko namesto v folijo zavijete sendvič.
– Na izletih lahko pridejo prav, če ni smetnjaka, kjer ste se ustavili, da bi kaj pojedli in popili. Odpadke pospravite v vrečko in vzemite s seboj.
– Včasih bi nekaj moralo romati med odpadke, toda veste, da bi nastal neprijeten vonj, vi pa smeti še ne nameravate odnesti iz domovanja. V tem primeru lahko za kratek čas to, kar bi povzročilo vonj, zavijete v plastično vrečko in shranite v hladilniku.
– S plastično vrečko zavarujte roke, ko jih ne želite umazati.
– Plastične vrečke uporabite za pobiranje pasjih iztrebkov.
– Nadomestijo lahko vreče za smeti (razen tistih za biološke odpadke).
– Prav pridejo, ko pakirate. Vanje zavijte čevlje, da ne pridejo v stik z oblačili. Imejte na posebnem mestu v domovanju shranjene vrečke, ki so namenjene le pakiranju čevljev. Po uporabi jih stresite, prezračite, po potrebi očistite in shranite tako, da ostanejo čiste.
– Med prtljago je lahko vrečka za shranjevanje umazanega spodnjega perila in oblačil.
– V manjših vrečkah, ki jih pospravite v kozmetično torbico, lahko shranite gumice, vatirane palčke in podobne drobnarije.
– V vrečke je priporočljivo zaviti kozmetiko, ki se lahko razlije, kot je gel za prhanje.
– Stekleničko vode v torbici prav tako zavijte v vrečko. Obenem v drugo vrečko pospravite potni list in telefon, stvari, ki res ne smejo priti v stik z vodo.
– Vrečka občutljive stvari na plaži zavaruje pred vodo in peskom.
– Se želite ob visokih temperaturah ohladiti? Vlažno krpo zavijte v plastično vrečko in jo za nekaj časa položite v zamrzovalnik.
– Ostanke trdega mila shranite v plastični vrečki. Ko jih je dovolj, lahko iz njih naredite nov kos mila.
– Da na prhi ne bi nastajal vodni kamen, vsake toliko v plastično vrečko nalijte destilirani beli kis, vanj potopite prho, vrečko namestite z gumico.
– Osvežite zatohel prostor za shranjevanje. Na vato nakapajte najljubše eterično olje. Shranite jo v plastično vrečko, ki jo položite v omaro ali predal.
– V vrečkah lahko shranite čevlje in torbice, ki jih v tem letnem času ne potrebujete.
– Nekaj plastičnih vrečk imate lahko v avtu. Nataknite jih čez blatne čevlje. Z njimi lahko prekrijete dno prtljažnika, če prenašate kaj umazanega.
– Vrečke, ki niso prozorne, lahko uporabite kot zavijalni papir. Tudi uporaba slednjega sicer ni prijazna do okolja in se ji je bolje izogibati.
Kot piše na spletni strani okoljevarstvene organizacije Greenpeace, v resnici ni znano, koliko časa bodo plastične vrečke potrebovale, da se razgradijo. Morda se ne bodo nikdar. Le pomislite – vse plastične vrečke, ki ste jih uporabili v svojem življenju, bodo še vedno tu, ko vas ne bo več. Spremljajte, koliko jih zavržete v enem tednu ali enem mesecu. Koliko plastičnih vrečk bo ostalo za vami?
Dobro se je truditi, da bi bila ta številka čim manjša. Plastične vrečke so uporabne, zaradi česar so se tako razširile. A dejstvo je, da so okolju škodljive in da je treba iskati načine, da se jim izognete. Toda prav je, da dodobra uporabite tiste, ki jih že imate.
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV