V Sloveniji obstaja več kot 150 gozdnih učnih poti, v okviru svojih dejavnosti pa Zavod za gozdove Slovenije v gozdove vsako leto popelje več kot 15.000 otrok in mladih. Raziskovanje gozdnih učnih poti po vsej Sloveniji pa bo kmalu še bolj informativno in predvsem bolj enostavno. K temu bo ključno pripomogel razvoj spletne aplikacije, ki je po besedah mag. Janeza Logarja, vršilca dolžnosti direktorja ZGS, že dalj časa eden od ciljev Zavoda za gozdove.
V želji po skrbnem ravnanju z gozdom in vzdrževanju gozdnih učnih poti sta tako moči združila Zavod za gozdove Slovenije in Gorenjska banka. S pomočjo donacije v višini 10.000 evrov, ki jo je Gorenjska banka izročila Zavodu za gozdove, bosta poleg omenjene spletne aplikacije obnovila tudi gozdno učno pot Visoko (pri Poljanah).

Strateška usmeritev in družbena odgovornost z roko v roki
S spletno aplikacijo, ki jo bo ZGS s pomočjo Gorenjske banke pričel razvijati v kratkem, bo dostop do informacij lažji, enostavnejši in uporabniku prijazen. Partnerstvo Gorenjske banke in ZGS-ja obeta nadaljnje delo na področju gozdov in sovpada z digitalno usmeritvijo razvoja Gorenjske banke. »V Gorenjski banki si prizadevamo uporabnikom ponuditi čim več možnosti opravljanja storitev v digitalnem okolju, kar je eden izmed glavnih strateških ciljev banke, ki obenem pripomore k varovanju okolja,« pravi Mario Henjak, predsednik uprave Gorenjske banke, ki je predal donacijo 10.000 evrov.

»S prispevkom Gorenjske banke začenjamo partnerstvo, pri katerem se osredotočamo na slovenske gozdove in gozdne učne poti. Poznavanje gozdov in zavedanje njihovega pomena je pomembno za njihovo ohranjanje za prihodnje generacije,« poudarja Logar. Del donacije bo namenjen tudi obnovi učne poti Visoko (pri Poljanah), ki se nahaja v bližini znamenitega dvorca pisatelja Ivana Tavčarja.
Banka v skrbi za okolje vključuje tudi uporabnike bančnih storitev
Digitalno bančništvo je vse bolj priljubljeno, med drugim tudi stroškovno učinkovito in enostavno. V Gorenjski banki sledijo trendom in komitente aktivno pozivajo, da se namesto za papirne izpiske odločijo za elektronske. S tem pomembno pripomorejo k zmanjšani porabi papirja, ohranjanju dreves in bolj zelenemu okolju za vse.
Povabilo komitentom, da se namesto papirnatih odločijo za elektronske izpiske je le enan izmed aktivnosti digitalizacije poslovanja Gorenjske banke, katere cilji so občutno izboljšanje uporabniške izkušnje, dolgoročno znižanje stroškov poslovanja in zmanjšanje možnosti napak z avtomatizacijo procesov. Z družbeno odgovornimi aktivnostmi pomoči slovenskim gozdovom zaokrožajo svoje okolju prijazno poslovanje, v katerega vključujejo tudi vse svoje komitente. S pomočjo slovenskim gozdovom širijo svoje družbeno odgovorne aktivnosti in zaokrožajo okolju prijazno poslovanje, v katerega vključujejo tudi vse svoje komitente.
»Verjamem, da bo sodelovanje z ZGS obrodilo sadove na več področjih, in veseli smo, da lahko digitalizacijo bančnih storitev uvajamo tudi s takšnimi aktivnostmi in partnerstvi. Z njimi naše vrednote in prizadevanja za ohranjanje našega planeta prenašamo naprej,« poudarja predsednik uprave Mario Henjak.
Naročnik oglasa je Gorenjska banka